Artykuł sponsorowany
Niepłodność uznawana jest obecnie za chorobę cywilizacyjną. Cierpi na nią coraz więcej dorosłych osób, które dowiadują się o tym najczęściej po wielu próbach starania się o dziecko. Z tego powodu coraz większy nacisk kładzie się na diagnostykę i wczesne leczenie chorób tego typu metodą in vitro. Dowiedz się, jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności, które spotykane są u pacjentów.
W obecnych czasach trudno jednoznacznie określić, kiedy pojawiają się problemy z płodnością. Warto jednak zaznaczyć, że im więcej ma się lat, tym problemy mogą być cięższe i częściej spotykane. Na ogół mówi się, że pary po czterdziestym roku życia, które planują posiadanie potomstwa, powinny zgłosić się jak najszybciej do kliniki, aby sprawdzić swój stan zdrowia. W przypadku kobiet po trzydziestym roku życia do kliniki badania niepłodności wskazane jest, aby udały się już po pół roku starań o dziecko. Jeśli przez sześć miesięcy nie doszło do zapłodnienia, warto sprawdzić swój stan zdrowia i podejrzenia wszelkich chorób, które mogą być z tym związane. Jeśli jednak kobieta przed trzydziestką ma problemy z zajściem w ciąże, warto dać sobie więcej czasu na działanie. Pierwsze badania można wykonać po roku starań, chyba że wcześniej pojawiają się objawy, które mogą świadczyć o problemach, czy chorobach. Warto również zweryfikować płodność u mężczyzn. W tym celu powinni oni udać się do urologa, który może zlecić badanie plemników.
Jeśli poszukujesz sposobu na bezpieczne zapłodnienie, które zwiększy Twoją szansę na posiadanie potomstwa, sprawdź informacje dostępne na stronie https://ziebaclinic.pl/. Możesz zdobyć tam wiele cennych informacji zarówno o bezpłodności, jak i o sposobach jej leczenia.
Niepłodność spotykana jest zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Powodów może być wiele. Jedne z nich łatwo się leczy, a inne dyskwalifikują szansę na zajście w ciąże na wiele długich lat bądź na całe życie. Przyczyn niepłodności szuka się głównie w konkretnych schorzeniach organizmu bądź w problemach z układem hormonalnym. Czasami występują również wady strukturalne w obrębie układu moczowo-płciowego. Zaburzenie gospodarki hormonalnej to jednak bardzo często spotykany problem, na który cierpi wiele kobiet i mężczyzn. Zły układ hormonów może utrudnić nie tylko zajście w ciąże, lecz także utrzymanie dziecka w okresie ciąży. Istotne jest to, aby szybko reagować w przypadku jakikolwiek problemów, czy też świadomości chorób swojego organizmu. Przed rozpoczęciem starań o dziecko, warto jest dokładnie przebadać nasz organizm, ponieważ właściwa diagnoza to pierwszy krok do skutecznego leczenia, które może umożliwić poczęcie potomstwa.
Najczęstszą przyczyną niepłodności jest tak zwany czynnik męski oraz endometrioza. W pierwszym przypadku mówi się głównie o obniżonych parametrach nasienia, które nie jest zdolne do zapłodnienia. U mężczyzn występuje głównie oligospermia, astenospermia i teratospermia. Jeśli problemem w zapłodnieniu jest głównie czynnik męski, można wspomóc się korzystając z in vitro, które zwiększa szanse na zajście w ciążę. U kobiet za to najczęściej obserwowana jest endometrioza, czyli przewlekła choroba w układzie rozrodczym. To schorzenie wiąże się z bólem, problemami z miesiączką oraz z trudnością zarówno poczęcia, jak i utrzymania ciąży. Wykrycie endometriozy na czas ma na celu nie tylko zwiększyć płodność kobiety, lecz także zapewnić jej wyższy komfort życia bez bólu i problemów z układem moczowo-płciowym.
Fot.: Roman Wimmers/unsplash.com