Dla kogo przeznaczony jest trening EMS?

Dla kogo przeznaczony jest trening EMS?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aktywność fizyczna to czynność, która pozwala zachować dobrą kondycję twoich mięśni. Warto więc zapoznać się z różnymi rodzajami ćwiczenia. Jednym z treningów, na który szczególnie powinno się zwrócić uwagę, jest trening EMS. 

Na czym polega trening EMS?

Trening EMS to elektrostymulator, który  poprawić ma kondycję twoich mięśni za sprawą impulsów elektrycznych. Wykorzystywać można to na różne sposoby — podczas ćwiczeń, które wykonujesz na siłowni, podczas odpoczynku lub innej domowej czynności. 

Zanim jednak przejdziesz do treningu EMS, skontaktuj się z odpowiednim trenerem. On, po przeprowadzonym wywiadzie, dopasuje do ciebie kamizelkę, którą zakładać będziesz na specjalny strój sportowy, opaski na uda i ramiona oraz pas biodrowy. Do nich właśnie przyczepione będą elektrody. Dopiero w takim stroju zaczyna się trening EMS. Nie musisz martwić się o trudność ćwiczeń. Nie będą one skomplikowane, dlatego nawet osoba początkująca sobie z nimi poradzi. Twoje obawy rozwieje również profesjonalny trener, pod okiem którego wszystko będzie się odbywać. 

Pracę twojego mózgu wspomagają impulsy elektryczne. To on przesyła impulsy do neuronów, które znajdują się w mięśniach. Tak aktywują je do pracy. Aby każda grupa mięśni dobrze działała, impulsy nadawane są z inną częstotliwością. Wszystko jest nieszkodliwe, bezpieczne, a co najważniejsze, odbywa się to bezboleśnie. 

Czym są prądy EMS? 

Prądy EMS to nic innego jak impulsy elektryczne, które zostają wykorzystane, aby pobudzić twoje mięśnie do skurczu. Swoje zastosowanie znalazły w kosmetologii, medycynie estetycznej, fizjoterapii oraz treningach sportowych. Taki elektrostymulator mięśni wykonywany może być za pomocą urządzeń bezprzewodowych, kompaktowych, stacjonarnych albo systemów w postaci kombinezonów, które znajdziesz na stronie https://meonems.pl/system-meon-ems/

Prąd, który wykorzystuje się do treningów EMS, cechuje się niską wartością napięcia. Do rytmicznych skurczów mięśni doprowadza zwiększenie wartości natężenia w czasie trwania zabiegu. Jest to przydatne w redukcji bólu i zmęczenia, ponieważ umożliwia to wzmocnienie bez nadmiernego angażowania układu nerwowego.

Kto może wykonywać trening EMS? 

Trening EMS jest odpowiedni prawie dla każdego, ponieważ jest skuteczny oraz wszechstronny. Możesz uprawiać go bez względu na swoją płeć, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Jeśli nie możesz z jakichś powodów wykonywać ćwiczeń w tradycyjny sposób, ten trening i tak jest dla ciebie, ponieważ jest on bezpieczny i nie obciąża stawów. Stosowany jest on przez amatorów sportów oraz najlepszych sportowców. Doskonale sprawdzi się, aby przywrócić sprawność po lekkich jak i ciężkich kontuzjach. 

Zalety treningu EMS

Trening EMS ma wiele zalet. Oto kilka z nich:

  • oszczędność czasu — aby uzyskać planowane efekty, wystarczy jeden do dwóch treningów po 20 minut; 
  • bezpieczeństwo — ponieważ nie obciąża stawów; 
  • eliminuje ból pleców; 
  • buduje masę mięśniową; 
  • kształtuje sylwetkę; 
  • indywidualność — trening ten przeprowadzany jest sam na sam z trenerem; 
  • pomaga w utracie wagi; 
  • poprawia kondycję i wytrzymałość; 
  • poprawia siłę oraz szybkość;
  • wpływa na poprawę kondycji skóry.

Jednak przede wszystkim trening EMS to świetna opcja na rehabilitację, ponieważ pomaga wrócić do pełnej sprawności.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*