Dlaczego w każdym wieku warto skakać na skakance?

Dlaczego w każdym wieku warto skakać na skakance?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skakanie na skakance często kojarzy nam się z podwórkową zabawą. Okazuje się, że ten rodzaj aktywności nie jest zarezerwowany jedynie dla wieku dziecięcego. Skakanie na skakance na wiele pozytywnych aspektów, które polepszą naszą koordynację ruchową, sprawność fizyczną oraz znakomicie dotlenią organizm. Do tych ćwiczeń potrzeba jedynie trochę miejsca i skakanka. Powinno się skakać w sportowym, wygodnym obuwiu. Sprawdź, dlaczego jest to idealna forma aktywności dla ciebie, niezależnie od tego ile masz lat.

Skakanie na skakance to świetny sposób, aby wpleść do swoich treningów element kardio, czyli treningu wydolnościowego. Wystarczy dosłownie 10 minut każdego dnia poświęcić na przeskakiwanie przez sznurek, aby po miesiącu zauważyć wyraźne efekty. To prosty sposób na poprawianie sylwetki, polepszenie krążenia, a nawet wymodelowanie nóg. Daj się przekonać do tego rodzaju aktywności i spróbuj podjąć wyzwanie.

Skakanie na skakance – dla kogo?

Skakanie na skakance to rewelacyjna forma sportu dla każdego. Mogą ją praktykować zarówno małe dzieci, jak i babcie oraz dziadkowie na emeryturze. Jest to prosty sposób na przyśpieszenie bicia serca i dotlenienie organizmu. To ciekawa alternatywa dla osób, które nie przepadają za bieganiem i spędzaniem czasu na bieżni. Doskonale sprawdzi się u osób z lekką nadwagą, które są w trakcie diety i zrzucania nadprogramowych kilogramów.

Jakie są przeciwwskazania do trenowania ze skakanką?

Istnieją osoby, które ze względu na stan zdrowia powinny zrezygnować ze skakania na skakance. W ich przypadku lepszą formą będą łagodniejsze treningi np. lekki trucht lub spokojny spacer. Skakać nie powinny:

  • osoby z bardzo dużą nadwagą,
  • osoby cierpiące na bóle stawów,
  • osoby mające problemy z krążeniem lub niewydolnością serca,
  • osoby ze stwierdzoną łamliwością kości.

Jak poprawianie skakać na skakance?

Jak przy każdym rodzaju ćwiczeń również w tym przypadku liczy się technika. Chcąc skakać poprawianie warto robić to wyłącznie na palcach stóp – od nich zaczynać oraz kończyć wyskok. Ważne jest, aby zachować wyprostowaną postawę ciała. Warto łokcie trzymać blisko tułowia. Podczas skakania napiąć trzeba nogi, brzuch oraz ramiona.

Przeczytaj też: 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH OD TERAZ BĘDZIESZ ROBIŁA CODZIENNIE BRZUSZKI, NIEZALEŻNIE OD WIEKU

Zdjęcie główne: Tima Miroshnichenko/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*