ABC pielęgnacji cery 70-latki

ABC pielęgnacji cery 70-latki
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kto powiedział, że kobieta po siedemdziesiątce nie powinna dbać o swoją cerę? W tym wieku tym bardziej panie powinny dbać o skórę. Oto ABC pielęgnacji, z którą każda 70-latka powinna się zapoznać. 

Kobieta już w młody wieku powinna dbać o cerę. Ma to wpływ, jak będzie ona wyglądała później. Już od najmłodszych lat nasze ciało powinno otrzymywać odpowiednią dawkę pielęgnacji. Takie rzeczy jak: zła dieta, palenie papierosów czy brak kremów z SPF w kosmetyczce ma duże znaczenie. Jak więc, po latach 70-latka powinna o siebie zadbać? 

Dlaczego seniorka powinna dbać o swoją cerę?

Nie istnieje żaden przedział wiekowy, w którym kobiety miałyby przestać dbać o swój organizm i skórę. To, jak będzie wyglądać nasze ciało za te 30-50 lat zależy od nas samych. Dlatego też warto zadbać o tę kwestię wcześniej. W starszym wieku nie należy rezygnować z pielęgnacji cery. Tym bardziej że uczucie pięknej i gładkiej skóry ma duży wpływ na nasze samopoczucie i dodaje pewności siebie.

Jak wygląda skóra 70-latki?

To, jak wygląda osoba, która przekroczyła granicę siedemdziesięciu lat wynika z trybu życia, jaki do tej pory prowadziła, z tego czy brała używki, dbała o odpoczynek i regenerację organizmu oraz z przebytych chorób. Z wiekiem jesteśmy coraz bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych. Prawdopodobnie mało zadbana skóra u starszej pani, będzie przesuszona, z widocznymi przebarwieniami i uszkodzeniami od słońca (brak stosowania filtrów przeciwsłonecznych, długotrwałe przebywanie na słońcu). Na zmarszczki także ma wpływ pielęgnacja. Zmarszczki to także kwestia dbania o cerę, bo u jednych mogą być mniej widoczne, a u innych bardziej. Taka skóra przede wszystkim potrzebuje trzech rzeczy: złuszczenia, nawilżenia i regeneracji. 

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery po siedemdziesiątce?

Po pierwsze należy skórę twarzy regularnie złuszczać – dzięki temu będzie świetnie przygotowana na dalszą pielęgnację. Produkt przeznaczony dla kobiet 70+ powinien mieć w swoim składzie takie składniki jak: witaminy i przeciwutleniacze, które wspierają w procesie odbudowy i regeneracji naskórka. A niestety w takim wieku jego odbudowa jest spowolniona. Poza tym kremy dla cery dojrzałej powinny zawierać witaminę C lub kwas askorbinowy. Oba te składniki nie tylko regenerują skórę, ale też poprawiają koloryt i doskonale radzą sobie z przebarwieniami. 

Dojrzałe kobiety nie powinny zapominać o retinolu. To cudowna substancja o właściwościach rozjaśniających – niweluje istniejące przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych. Świetnie odmładza i wygładza buzię. Kremy do pielęgnacji skóry dojrzałej powinny mieć konsystencję tłustą lub półtłustą. Poza tym obowiązkowe jest korzystanie z kremów z filtrem. Pielęgnacja nie powinna opierać się wyłącznie na kremach. Panie, które ukończyły siedemdziesiąty rok życia, także mogą korzystać z różnych zabiegów kosmetycznych, które są dostosowane specjalnie do ich wieku. Takie zabiegi jak mezoterapia igłowa (ma za zadanie opóźnić starzenie się skóry) czy zabiegi z kwasami hialuronowymi (poprawiają elastyczność) mogą pozytywnie wpłynąć na stan cery.

Zdjęcie główne: Edu Carvalho/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wiosenna pielęgnacja i makijaż
Wiosenna pielęgnacja i makijaż
Wiosną staramy się w szczególny sposób zadbać o cerę, przywrócić jej blask, ożywić ją po długiej zimie. Dbamy też o włosy i często wprowadzamy zmiany w naszym image’u.
Ostatnie wpisy