Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Posiadanie dobrego wzroku pozytywnie wpływa na niemal każdy aspekt naszego codziennego funkcjonowania. Sprawne oczy doceniamy jednak zwykle w sytuacji, kiedy nasz wzrok uległ pogorszeniu, a my zostaliśmy zmuszeni przez to do noszenia okularów lub szkieł kontaktowych. Nie dla każdego te metody korekcji wzroku są wygodne i rozwiązują problem – żadna z nich nie leczy bowiem wady wzroku. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rośnie zainteresowanie laserową korekcją wzroku. Jest to bowiem jedyna metoda, która pozwala na nowo cieszyć się doskonałym widzeniem.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to nowoczesny zabieg okulistyczny przeprowadzany za pomocą lasera. Jest skierowana w szczególności do osób, które chcą cieszyć się pełnią życia i realizować się we wszystkich jego sferach, co dotychczas utrudniała im posiadana wada wzroku. Laserowa korekcja wzroku pozwala na całkowite wyeliminowanie problemów z widzeniem oraz przywrócenie świetnego wzroku bez potrzeby noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Za jej pomocą możliwe jest skorygowanie krótkowzroczności, nadwzroczności, a także astygmatyzmu.

Dzięki laserowej korekcji wzroku spełnienie marzeń o doskonałej jakości widzenia jest możliwe do zrealizowanie w bezpieczny, mało inwazyjny i skuteczny sposób. Zabieg ten jest spełnieniem marzeń osób, które przez większą część swojego życia borykali się z wadą wzroku i przez nią musieli m. in. zrezygnować ze swoich pasji. Dzięki laserowej korekcji wzroku możliwe jest pozbycie się wady wzroku raz na zawsze i cieszenie się optymalną jakością widzenia w każdej chwili.

okulista

Wady wzroku są efektem nieprawidłowych proporcji w budowie oka. W przypadku osób cierpiących na krótkowzroczność, światło wpadające do oka skupia się przed siatkówką, u ludzi z dalekowzrocznością ma to natomiast miejsce poza siatkówką. Oprócz zaburzenia jakości widzenia, osoby z tymi wadami wzroku często skarżą się także na bóle głowy oraz oczu. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest laserowa korekcja wzroku, dzięki której można zapewnić sobie lepszy komfort życia oraz prawidłową jakość widzenia.

Jak przygotować się do laserowej korekcji wzroku?

Zabieg laserowej korekcji wzroku może zostać przeprowadzony u pacjentów z przedziału wiekowego 18-60 lat, którzy posiadają stabilną wadę wzroku. Do jego przeprowadzenia niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna. W jej trakcie lekarz dokładnie bada oczy pacjenta, określa z jaką wadą wzroku ma do czynienia oraz dobiera właściwą metodę laserowej korekcji wzroku.

Oprócz tego, w czasie kwalifikacji pacjent jest kierowany na dodatkowe badania diagnostyczne, które są istotne dla precyzji i powodzenia zabiegu. Podczas wizyty kwalifikacyjnej wykluczane są także ewentualne przeciwskazania do zabiegu.

Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, szybkim, skutecznym i mało inwazyjnym. Jest wykonywana za pomocą nowoczesnego sprzętu, którym kieruje komputer – nie ma więc mowy o błędzie czy pomyłce ze strony człowieka. Głównym celem zabiegu jest skorygowanie kształtu rogówki po to, aby światło skupiało się na siatkówce, co zapewnia ostre, wyraźne widzenie.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*