Jak bezoperacyjnie zlikwidować zmarszczki?

Jak bezoperacyjnie zlikwidować zmarszczki?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zmarszczki mogą znacząco obniżać samoocenę i wiele osób, u których się pojawiają poszukuje sposobów na ich redukcję. Dostępne są zabiegi operacyjne, które jednak mogą odstraszać pacjentów wysoką inwazyjnością. Jakie są bezoperacyjne metody likwidacji zmarszczek?

Bezoperacyjne sposoby likwidacji zmarszczek

Nawet najlepiej dobrana pielęgnacja nie sprawia, że na twarzy z wiekiem nie pojawią się zmarszczki. Oczywiście dbanie o kondycję skóry sprawia, że proces jej starzenia jest wolniejszy, a zmarszczki, które się pojawiają są płytsze i mniej widoczne. Jednak z czasem nieuniknione jest pojawienie się zmarszczek mimicznym i statycznych. Medycyna estetyczna na szczęście oferuje szereg różnych sposobów, które redukują widoczność niedoskonałości. 

Najczęściej wybieraną metodą ze względu na wysoką skuteczność są zastrzyki z toksyny botulinowej. Wiele renomowanych klinik chirurgii plastycznej ma w swojej ofercie botoks Łódź nie jest wyjątkiem. W klinice Eskulap doświadczeni specjaliści pomagają pacjentom każdego dnia poprawiać różne aspekty swojego wyglądu. Poza toksyną botulinową istnieją także inne substancje, których iniekcja pomaga wygładzić cerę. Lekarze medycyny estetycznej podczas konsultacji mogą zaproponować najlepsze rozwiązanie w danym przypadku. Więcej na temat tego zabiegu można przeczytać na https://eskulapestetyka.pl/

Wysoka jakość produktów i zabiegi wykonywane przez profesjonalistów

Wybór kliniki medycyny estetycznej jest niezwykle istotny, ponieważ poddanie się zabiegom w niesprawdzonym miejscu może skutkować nawet pogorszeniem wyglądu. Z tego względu nie należy decydować się na usługi oferowane przez osoby nieposiadające stosownego wykształcenia i doświadczenia. Równie ważna jest jakość stosowanych preparatów, która zawsze powinna być jak najwyższa. Wszelkie ingerencje medyczne wiążą się z pewnym ryzykiem wystąpienia komplikacji – korzystanie z najwyższej klasy produktów i poleganie na umiejętnościach specjalistów w tej dziedzinie znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu można spodziewać się najlepszych efektów zabiegów.

Prewencja – najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja

Nie da się w pełni zapobiec powstawaniu zmarszczek, jednak istnieją sposoby, które mogą opóźnić ich pojawienie się oraz sprawić, że w przyszłości będą mniej głębokie i prostsze do usunięcia. Najbardziej widoczne zmarszczki pojawiają się na odwodnionej, suchej skórze. Z tego względu trzeba wyjątkowo dbać o dobre nawodnienie – pić dużo wody i codziennie stosować kremy nawilżające. Dodatkowo warto dbać o zdrową i zbilansowaną dietę, ponieważ ona również ma ogromny wpływ na kondycję skóry.

Pomocne są też inne aspekty pielęgnacji, takie jak dokładne oczyszczanie cery i regularne nakładanie maseczek, dzięki którym skóra jest bardziej odżywiona. Wiele kobiet i mężczyzn chwali sobie efekty, które pojawiają się po masażach twarzy. Można je przeprowadzać samodzielnie lub skorzystać z usług kosmetyczki – masowanie skóry stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu jest ona bardziej sprężysta i elastyczna. Przyjmowanie suplementów witaminowych również może mieć dobroczynny wpływ na wygląd, jednak nie należy stosować żadnych środków bez konsultacji z lekarzem.

Fot.: Edward Cisneros/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*