Artykuł sponsorowany
Skórę pod oczami wyróżnia nieco delikatniejsza struktura, dlatego też jej pielęgnacja wymaga wykonywania trochę innych czynności aniżeli w przypadku pozostałej części twarzy. Pominięcie tej partii ciała może skutkować pojawieniem się niepożądanych zmarszczek, cieni i worków. Dowiedz się, o jakich zasadach należy pamiętać w codziennej pielęgnacji.
Pielęgnacja skóry pod oczami jest istotna z kilku względów. Po pierwsze, zawiera małą ilość gruczołów łojowych, co bezpośrednio przekłada się na większe prawdopodobieństwo jej wiotczenia, utraty jędrności oraz samoistne pojawianie się sińców. Po drugie, duży wpływ na zachowanie jej zdrowego wyglądu mają tryb życia, ilość snu, a także dieta. I po trzecie, w wyniku ekspozycji na promieniowanie słoneczne i unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia, skóra pod oczami ulega działaniu reaktywnym formom tlenu (w skrócie RFT), degradacji ulegają białka, lipidy oraz sacharydy i w rezultacie skóra wygląda na zmęczoną i wysuszoną.
W artykule przedstawiamy 3 wskazówki, które warto wcielić w życie, by zachować jędrną i zdrową kondycję skóry.
W celu zniwelowania pierwszej zmarszczki pod oczami zaleca się wykonywanie masażu. W jaki sposób postępować, by osiągnąć oczekiwany rezultat?
Na co wpływa masaż skóry? Przede wszystkim poprawia krążenie krwi oraz dotlenia i odżywia tkanki skóry. Zmniejsza opuchliznę i nieestetyczne cienie pod oczami. Ostatecznie zapobiega powstawaniu zmarszczek.
Z pewnością często spotykasz się z informacją, że woda ma właściwości prozdrowotne i 2 litry płynów to podstawa zbilansowanej diety. Trudno temu zaprzeczyć. Co więcej, odpowiednie nawodnienie sprzyja nawilżeniu skóry i zmniejsza prawdopodobieństwo powstawania podrażnień, obrzęków czy cieni pod oczami.
Promieniowanie UVA i UVB przyczynia się do pojawiania zmarszczek i starzenia skóry. Istotne jest, aby latem zaopatrzyć się w kremy z filtrami ochronnymi pod oczy oraz okulary przeciwsłoneczne. Te ostatnie najlepiej zakupić w salonie optycznym. Noszenie wspomnianych akcesoriów powoduje, że nie nadwyrężasz oczu i w efekcie zmniejszasz prawdopodobieństwo powstawania zmarszczek.
Fot.: Amanda Dalbjörn/unsplash.com