Jak pozbyć się ciągle odrastających włosków?

Jak pozbyć się ciągle odrastających włosków?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ciągle odrastające, często szpiczaste i ciemne mikro-włoski są utrapieniem wielu kobiet, ale i mężczyzn. Z reguły większość osób regularnie depiluje powierzchnie, na których włosy są niechciane. Niestety aby dana partia była idealnie wydepilowana trzeba bardzo regularnie usuwać z niej owłosienie co prowadzi do uszkodzeń naskórka. Jednak istnieje sposób, dzięki któremu można uzyskać wiecznie gładką skórę, na której nie odrastają żadne włoski. Tym sposobem jest zabieg depilacji laserowej!

Depilacja laserowa – czy jest się czego bać?

Dla osób, które przeraża słowo ,,zabieg” osoby przeprowadzające depilację laserową uspokajają. Zabieg ten jest bezinwazyjny i polega na naświetlaniu danej powierzchni skóry laserem. Z czasem dochodzi do permanentnego zaprzestania produkcji nowych włosów na ciele co jest pożądanym efektem zabiegu, który jest bardzo prosty. Wiele osób obawia się przystąpienia do serii zabiegów depilacyjnych przez strach dotyczący chorób i powikłań pozabiegowych. Więc czy jest się czego bać?

Tak naprawdę depilacja laserowa jest bardzo dobrze przebadana przez co nie ma czego się bać. Jednak warto doinformować osobę przeprowadzającą zabieg na temat zachowania, które powinien stosować przed i po danym zabiegu depilacyjnym. Mimo wszystko w trakcie naświetlania skóra jest podrażniana więc nie należy poddawać jej działaniu innych substancji podrażniających takich jak kremy złuszczające czy peelingi. Obchodzenie się ze skórą po depilacji powinno być bardziej skierowane na nawilżania i brak podrażnień. Niektóre osoby nawet rezygnują z szorstkich ręczników wycierając się ich miękkimi odpowiednikami. Dodatkowo zabrania się uczęszczania do sauny czy basenu ze względu na drażniące działanie chloru. Jednak po zakończeniu całej serii zabiegów można wrócić do swoich ulubionych aktywności w swobodny sposób. 

Podsumowanie

Depilacja laserowa wiąże się z pewnymi obostrzeniami w trakcie odbywania danego ciągu sesji zabiegowych. Jednak zdecydowanie warto odmówić sobie niektórych aktywności na ten czas, aby móc do końca życia cieszyć się efektem idealnie gładkiej skóry niezależnie od sytuacji, w której aktualnie się znajduje.

Fot.: Alex Azabache/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak naprawdę działa botoks i kiedy warto zacząć go używać?
Jak naprawdę działa botoks i kiedy warto zacząć go używać?
Zabiegi botoksem są coraz bardziej popularne. Sprawdź, jak działa toksyna botulinowa i w jakim wieku można ją stosować!
Ostatnie wpisy