Jak przewozić kosmetyki w samolocie?

Jak przewozić kosmetyki w samolocie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wybierając się na wakacje czy w podróż służbową, zabieramy ze sobą różnego rodzaju kosmetyki. Jeżeli jednak zamierzamy podróżować samolotem, powinniśmy wiedzieć, że przewóz kosmetyków w takim przypadku podlega ściśle określonym restrykcjom. Dotyczą one między innymi limitu pojemności płynnych produktów przewożonych w bagażu podręcznym, ale również innych kwestii. Jak należy przewozić kosmetyki w samolocie? Podpowiadamy.

Jak przewozić kosmetyki w bagażu rejestrowanym?

Bagaż rejestrowany przewożony jest w tzw. luku bagażowym. Dlatego też wszelkie kosmetyki czy akcesoria do makijażu, które zamierzamy umieścić w walizce, powinniśmy wcześniej dobrze zabezpieczyć. W bagażu rejestrowanym można przewozić kosmetyki w oryginalnych opakowaniach, bez obaw o ich pojemność. Nie ma również tutaj ograniczeń dotyczących ich ilości. Jedynym ograniczeniem jest maksymalna waga bagażu rejestrowanego.

Kosmetyki, które przewozimy w walizce, powinniśmy wcześniej dobrze zabezpieczyć. Produkty do makijażu najlepiej przewozić w specjalnej, sztywnej kosmetyczce lub kuferku z przegródkami, aby podczas transportu cienie, rozświetlacze czy inne produkty sypkie nie pokruszyły się. Dobrze jest również unikać przewożenia kosmetyków w szklanych opakowaniach. Wszelkie butelki z kolei najlepiej przewozić w strunowych plastikowych woreczkach. Produkty, które mogą się rozlać, można też dodatkowo zabezpieczyć za pomocą taśmy klejącej lub folii.

Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym?

Kosmetyki możemy zabrać ze sobą również w bagażu podręcznym. W tym przypadku jednak obowiązują nas pewne ograniczenia, ponieważ produkty takie można przewozić tylko w pojemniczkach o pojemności do 100 ml. Wszystkie one muszą być umieszczone w przezroczystej torebce o maksymalnej pojemności 1 l. Z tego powodu, jeżeli mamy taką możliwość, wszystkie kosmetyki do pielęgnacji i makijażu umieśćmy w bagażu rejestrowanym. 

Na pokład weźmy ze sobą tylko niezbędne produkty. W przypadku krótkich lotów przyda nam się płyn do dezynfekcji rąk, chusteczki nawilżane czy chusteczki do higieny intymnej. Z kolei w przypadku dłuższej podróży pomocny może być antyperspirant, mgiełka do twarzy, chusteczki do demakijażu, płyn do dezynfekcji jamy ustnej, a także krem do rąk.

Od 2023 roku niektóre lotniska zmieniły zasady dotyczące przewożenia różnego rodzaju płynów, a więc między innymi kosmetyków w bagażu podręcznym. W niektórych przypadkach możliwe jest przewożenie nawet do 2 litrów płynu bez konieczności przelewania produktów do mniejszych pojemniczków. Taka opcja dostępna jest jednak wyłącznie na lotniskach, w których wykorzystuje się nowoczesne skanery 3D.

Grafika: www.freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedniego specjalistę do leczenia schorzeń oczu?
Jak wybrać odpowiedniego specjalistę do leczenia schorzeń oczu?
Artykuł "Jak wybrać odpowiedniego specjalistę do leczenia schorzeń oczu?" dostarcza praktycznych porad i rekomendacji, które pomogą Ci wybrać najbardziej kompetentnego specjalistę w tej dziedzinie. Dowiedz się więcej o kwalifikacjach, doświadczeniu i specjalizacjach, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze lekarza.
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?