Jakie kosmetyki wzmocnią słabe włosy?

Jakie kosmetyki wzmocnią słabe włosy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Masz cienkie włosy i szukasz sposobu na ich skuteczną pielęgnację? Przy odpowiednio dobranym kosmetyku nie musisz obawiać się efektu przeciążenia, zostanie Ci jedynie cieszyć się spektakularnymi efektami i lśniącymi pasmami, niczym po wyjściu z salonu fryzjerskiego.

Równowaga PEH

Przed zakupem kosmetyków powinnaś zapoznać się z trzema typami składników, które wyróżniamy, mówiąc o świadomej pielęgnacji włosów:

  • proteiny – wypełniają ubytki i uszkodzenia, niedobór protein powoduje brak objętości, zmatowienie i elektryzowanie, do tej grupy zaliczamy między innymi keratynę, elastynę, jedwab czu proteiny pszeniczne;
  • emolienty – chronią włosy przed nadmierną utratą wilgoci, ich niedobór powoduje elektryzowanie i puszenie, przykłady emolientów to oleje, masła, silikony, parafina;
  • humektanty – nawilżają włosy, ich niedobór sprawia, że są one suche, matowe i puszące się, zaliczamy do nich między innymi glicerynę, aloes, kwias hialuronowy lub mocznik.

Chcąc naprawić stan swoich włosów i nadać im większej objętości, musisz zadbać o równowagę tych trzech składników, a kuracje do włosów dostosowane do konkretnego typu skóry głowy pomogą Ci w walce z cienkimi i łamliwymi pasmami.

Podział na porowatość

To niezawodny sposób na jak najlepsze dopasowanie kosmetyków pod swoje potrzeby. Każdy z trzech typów włosa rządzi się swoimi zasadami, oto krótkie podsumowanie każdego z nich:

  • włosy niskoporowate – gładkie, śliskie i proste, jednak, niestety, potrafią być bardzo oporne na stylizację i koloryzację, a przy tym podatne na uszkodzenia;
  • włosy średnioporowate – proste lub falowane, bez problemu poddają się stylizacji i koloryzacji;
  • włosy wysokoporowate – zniszczone suszeniem, prostowaniem itp., często się puszą, kręcone lub falowane, łatwo ulegają uszkodzeniom.

Włosy niskoporowate dobrze reagują na składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy, aloes, a także olej kokosowy, masło shea oraz ekstrakty roślinne. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z olejami, bo zbyt duża ilość może sprawić, że włosy stracą na objętości. Tak samo, w przypadku włosów niskoporowatych nie warto stosować protein, ponieważ zagwarantują Ci one wrażenie przetłuszczonej głowy.

Włosy średnioporowate lubią produkty zawierające keratynę, jedwab, silikony, olej z orzechów makadamia, olej z awokado. Pamiętaj, że olej kokosowy wyraźnie je spuszy i tak samo niekorzystnie wpłyną na nie kosmetyki z wysoką zawartością gliceryny.

Włosy wysokoporowate najlepiej odżywią składniki, takie jak kolagen, proteiny mleczne i owsiane, jedwab, olej z marakui oraz silikony. Olej kokosowy, gliceryna oraz aloes w nadmiarze spowodują puszczenie się włosów i wpłyną negatywnie na ich wygląd.

Peeling skóry

To, że codziennie należy przemywać twarz płynem micelarnym, aby pozbyć się zebranego w środku dnia kurzu, zanieczyszczeń i kosmetyków, jest oczywiste. Czy każda z nas pamięta jednak o podobnej praktyce w przypadku włosów? W końcu odkładają się w nich produkty do stylizacji, brud oraz pot. Zatkane mieszki włosowe nie tylko mogą ostatecznie doprowadzić do łupieżu, ale także wpływają na podrażnienia skóry głowy oraz wypadanie włosów. Raz na 2-3 tygodnie zaleca się wykonanie peelingu, dzięki któremu pozbędziesz się martwego naskórka, łoju oraz resztek kosmetyków. Z czasem powinnaś zauważyć znaczącą różnicę w objętości swoich włosów.

Olejek arganowy

Szukając kosmetyków dla suchej i łuszczącej się skóry głowy, naprawdę ciężko jest znaleźć ten właściwy. Możliwości jest mnóstwo, sporo kuracji jednak nie działa wystarczająco intensywnie. Kosmetyk, który właściwie zająłby się takim rodzajem skóry głowy, musi ją nie tylko nawilżyć. Powinien mieć również właściwości ochronne, redukujące suchość i pobudzające skórę głowy. Dobrze dobrane produkty poprawiając kondycję skóry głowy, zapewnią włosom odzyskanie zdrowia i blasku. Świetnym produktem jest Moroccanoil, który zawiera w sobie rewitalizujący włosy olejek arganowy, a także olejek lawendowy i geranium, które koją i posiadają właściwości antyseptyczne, szczególnie przydatne przy tym rodzaju skóry.

Przeczytaj też: JAK MASŁO SHEA WPŁYWA NA SKÓRĘ I WŁOSY?

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie zaopatrywać się w profesjonalne kosmetyki do włosów?
Gdzie zaopatrywać się w profesjonalne kosmetyki do włosów?
Właściwa pielęgnacja jest bardzo istotna nie tylko dla naszej skóry, ale także dla paznokci i włosów. Piękne, lśniące pukle to […]
Ostatnie wpisy