Kiedy w diecie przydadzą się odżywki?

Kiedy w diecie przydadzą się odżywki?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aktywny styl życia wymaga odpowiedniej diety. Często jednak zbilansowany i zdrowy jadłospis nie wystarcza. Kiedy więc warto wprowadzić do swojej diety odżywki i suplementy? Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na suplementację.

Czym są odżywki?

Warto zacząć od tego, czym tak dokładnie są odżywki. Odżywki to nic innego jak środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, mające najczęściej postać proszku niekiedy także z dodatkami poprawiającymi walory organoleptyczne. Najczęściej wybieranymi odżywkami są przede wszystkim odżywki białkowe lub węglowodanowe.

Białko odżywki, jak sama nazwa wskazuje, pomagają w uzupełnieniu białka w diecie. Białko jest podstawowym budulcem mięśni, dlatego też na tego typu odżywkę decydują się osoby regularnie trenujące. Odżywkę białkową możesz kupić w formie koncentratu lub izolatu białka serwatkowego, a następnie dodać do shake’a białkowego lub do regularnego posiłku. Ogromną zaletą tych odżywek jest fakt, że bez problemu znajdziesz je w wielu różnych wariantach smakowych, dzięki czemu są one nie tylko pożywne ale także wyjątkowo smaczne. 

Odżywki węglowodanowe  są zaś idealnym sposobem na dostarczenie organizmowi  cukrów wpływających na szybkie uzupełnienie energii i glikogenu. Dzięki nim będziesz mieć podczas treningu znacznie więcej energii. To genialna propozycja zwłaszcza dla osób trenujących sporty wytrzymałościowe.

Jeszcze inną grupą odżywek są tak zwane gainery, czyli odżywki białkowo-węglowodanowe, które łączą w sobie zalety obu suplementów. Stanowią one pełnowartościowy ekwiwalent dla posiłku i są najczęściej wybierane jako kompleksowe uzupełnienie puli kalorycznej. 

Różnego rodzaju odżywki i suplementy dla sportowców i nie tylko oferuje internetowy sklep z odżywkami.

Kiedy stosować odżywki?

Odżywki są idealną propozycją dla sportowców, zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich. Kiedy jednak jest najlepszy moment, aby wprowadzić do swojej diety tego typu suplementację? Jest to sprawa dość indywidualna, ponieważ potrzeba stosowania odżywek zależy między innymi od diety oraz intensywności treningów. Ponadto, zapotrzebowanie na suplementację może zależeć także od poziomu stresu, ilości snu, rodzaju pracy i wielu innych czynników. Warto także mieć na względzie, że odżywki mogą Ci towarzyszyć zarówno jako stały element diety, jak i okresowo, na przykład podczas redukcji tkanki tłuszczowej.

Zdj. główne: Kelly Sikkema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kocyki, pościele, otulacze, czyli co powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka
Kocyki, pościele, otulacze, czyli co powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka
Przygotuj idealną wyprawkę dla swojego malucha. Poznaj najważniejsze elementy, takie jak kocyki, pościele czy otulacze - wszystko, co niezbędne na początku drogi Twojego dziecka.
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?