Oto najlepsze fryzury dla kwadratowej twarzy

Oto najlepsze fryzury dla kwadratowej twarzy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Masz wyraźnie zarysowaną żuchwę? To znak, że jesteś posiadaczką kwadratowej twarzy. Jaka fryzura będzie najlepsza w takim przypadku? Podpowiadamy! 

Podoba Ci się modne asymetryczne cięcie? A może chciałabyś latem ściąć włosy na krótko? Fryzurę powinno się dopasować do kształtu twarzy! Pamiętaj, że odpowiednio dobrane cięcie odkryje Twoje atuty i sprytnie ukryje mankamenty. 

Dopasuj fryzurę do kształtu twarzy, a efekt Cię zaskoczy

Zanim zaczniesz myśleć nad zmianą fryzury, musisz określić swój kształt twarzy. To ważne, ponieważ wtedy będziesz mogła zdecydować się na najkorzystniejsze dla siebie cięcie. Stań więc przed lustrem i uważnie przyjrzyj się swojej twarzy. Na pewno dość łatwo określisz jej kształt. Wyróżniamy następujące kształty: okrągła, owalna, prostokątna, trójkątna i kwadratowa. W tym artykule skupimy się na tym ostatnim typie, czyli kwadratowym kształcie twarzy i do niego postaramy się dobrać najodpowiedniejszą fryzurę. 

Czym charakteryzuje się tzw. kwadratowa twarz? Ma kilka istotnych cech charakterystycznych. Najistotniejszą i najbardziej rozpoznawalną jest dość mocno zarysowana i szeroka linia żuchwy. Szerokie czoło to kolejna cecha charakterystyczna dla kwadratowej twarzy. Aby dobrze określić kształt, przyjrzyj się również ogólnym proporcjom swojej buzi, temu, czy twarz jest dłuższa czy szersza lub, czy te wymiary są do siebie zbliżone. Jeśli chodzi o kwadratowy kształt twarzy, to jego zaletą jest to, że twarz jest dość proporcjonalna. Jeżeli zauważasz te cechy, jesteś posiadaczką kwadratowej twarzy i do tego typu powinnaś dobierać fryzurę. Jak się za to zabrać?

Jak w prosty sposób dobrać fryzurę do kwadratowego kształtu twarzy?

Zwróć uwagę przede wszystkim na to, że Twoje czoło i szczęka znajdują się na tej samej szerokości. Dlatego najlepsze fryzury dla Ciebie, to te, w których włosy luźno okalają twarz. Efektownie ścięta grzywka (najlepiej półokrągła lub skośna, prosta obciąży całą fryzurę) doda fryzurze lekkości i dziewczęcości.

Unikaj ciasnych i gładkich upięć, a także krótkich fryzur. Postaw na fryzury z lekko opadającymi na twarz kosmykami

Postaw na fryzury, które złagodzą ostre rysy Twojej twarzy. Jeśli chcesz wyglądać korzystnie, pod żadnym pozorem nie spinaj włosów w wysokie koki, ani nie upinaj ich ciasno i gładko. Dlaczego? Ponieważ brak jakichkolwiek spadających na buzie kosmyków sprawia, że rysy twarzy wydają się jeszcze ostrzejsze. Jakie fryzury będą najbardziej pasować do kwadratowego kształtu twarzy? Lekko niedbałe, dziewczęce uczesania włosów półdługich, delikatne fale czy loki, a także włosy cieniowane, czyli o nieregularnej długości – to fryzury rekomendowane przez fryzjerów i stylistów dla Pań z kwadratowym kształtem twarzy. Można też, jak wspomnieliśmy wcześniej, zdecydować się na grzywkę, najlepiej skośną lub asymetryczną. Korzystnie wyglądają też upięcia z wypuszczonymi po bokach kosmykami okalającymi twarz. 

Zdjęcie główne: João Paulo de Souza Oliveira/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*