Sposób na piękne loki? Nie tylko dobra lokówka!

Sposób na piękne loki? Nie tylko dobra lokówka!
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wolisz proste włosy czy może kochasz loki? Nie jest to regułą, ale często się zdarza, że mają proste włosy, poświęcamy wiele czasu na zrobienie loków. I na odwrót. Kobiety z bujnymi włosami spędzają sporo czasu przed lustrem, prostując włosy przy pomocy prostownicy. My dziś. Jedno w tym wszystkim nie ulega wątpliwościom. Włosy są ważne dla każdej kobiety i konieczne jest poświęcenie im sporej ilości czasu i uwagi. Jeżeli i ty szukasz sprawdzonych pomysłów na loki lub układanie niesfornych włosów, znajdziesz tutaj cenne wskazówki.

Lokówka automatyczna – co to takiego i dla kogo?

Urządzenie będące chyba na wyposażeniu każdej kobiety to lokówka. Zasada jej działania jest prosta. Wilgotne włosy nawijamy na rozgrzany wałek i ściskamy uchwytem. Wysoka temperatura sprawia, że kształt włosów się utrwala i można cieszyć się ładnymi lokami. Wybór lokówek na rynku jest bardzo duży. Najpopularniejsze z nich to niewątpliwie lokówki stożkowe, czyli te o klasycznej budowie. Nowocześniejszą wersją takich urządzeń jest lokówka automatyczna, która samoczynnie dopasowuje temperaturę do rodzaju włosów i czas grzania jest optymalnie dobierany dla rodzaju, gęstości i twardości włosa. Ważną cechą takich urządzeń jest bezpieczna powłoka ceramiczna, chroniąca włosy przed przegrzaniem, mogącym doprowadzić do łamliwości i może sprzyjać nadmiernemu przesuszaniu. Ile będzie kosztować dobrej jakości automatyczna lokówka? To zależy od jej marki i klasy. Najtańsze modele można kupić już za 150 złotych, ale sprzęt dobrej jakości będzie nas kosztował około 300 lub więcej. Pamiętajmy także o tym, że nie zawsze automatyczna lokówka będzie dla nas dobrym wyborem, szczególnie jeśli chcemy uzyskać precyzyjnie wyglądającą fryzurę. W takich przypadkach niezastąpiona okaże się lokówka stożkowa, która zwęża się ku końcowi, pozwalając tworzyć loki nawet na cienkich kosmykach włosów.

Lokówki stożkowe czy lokówki z suszarką?

Jeżeli szukasz klasycznej lokówki i to na niej chcesz się nauczyć kręcić włosy, powinnaś wybrać lokówkę stożkową, pozwalającą używać jej bezpośrednio od nasady włosów. Panie, dla których lokówki automatyczne nie są niczym nowym, coraz chętniej sięgają po lokówki z suszarką. Wbudowany w nie nawiew zimnego powietrza pozwala bezpiecznie modelować włosy i utrwalać ich efekt. Pamiętaj o tym, że najlepsze lokówki powinny mieć wymienne końcówki, służące tak do rozczesywania, jak i do kręcenia oraz suszenia włosów różnej grubości, długich i krótkich. Odpowiadając zatem na tytułowe pytanie, jeśli lubisz zajmować się swoimi włosami i masz na to czas, warto stopniowo rozbudowywać swoją kolekcję o coraz to nowe lokówki. Dzięki nim uda ci się uzyskać delikatne fale. W tym wszystkim należy pamiętać, że najbardziej uniwersalne jest połączenie lokówki i suszarki, czyli urządzenie 2w1.

Kiedy lokówki do włosów to za mało?

Może się zdarzyć również tak, że nawet najlepsza lokówka nie poradzi sobie z twoimi włosami. Co wtedy? Należy wspomóc się dodatkowymi środkami, w tym szamponami i odżywkami bed head tigi. Z ich pomocą możliwe jest łatwiejsze modelowanie włosów i czynienie je bardziej podatnymi na wszelkie próby układania. Nie zapominajmy przy tym, że również sam rodzaj lokówki może mieć wielkie znaczenie dla szybkości uzyskiwania efektów.

Co powinna posiadać dobrej jakości lokówka stożkowa?

  • Powłoka ceramiczna chroniąca włosy przed przesuszeniem;
  • Manualna lub cyfrowa regulacja temperatury;
  • Automatyczne wyłączenie dla większego bezpieczeństwa;
  • Przystawki do krótkich włosów;
  • Obrotowy przewód chroniący przed plątaniem się;
  • Wyświetlacz LCD wskazujący aktualnie wybrany program;
  • Duża liczba poziomów temperatury dla skuteczniejszego i bezpieczniejszego kręcenia.

Solidne lokówki mogą być zróżnicowanej wielkości — od dużych i grubych lokówek, aż po małe lokówki turystyczne, które bez trudu można zmieścić w bagażu podręcznym. Mając przeznaczony nieco większy budżet na zakup lokówki, warto zastanowić się nad urządzeniem, w którym powłoka ceramiczna zastąpi powłoka kwarcowa lub powłoka turmalinowa. Nie straszna im nawet wyższa temperatura, co sprawia, że lokówka jest jeszcze bezpieczniejsza dla włosów. A co w przypadku, jeśli nie masz czasu na kręcenie loków, ale chcesz mieć taką fryzurę? I na to jest skuteczna rada!

Peruki sposobem na upragnioną fryzurę

Być może nawet nie brałeś tego pod uwagę, ale peruka to jeden z najlepszych sposobów, aby szybko cieszyć się wymarzoną fryzurą. Nowoczesne peruki mogą wyglądać bardzo podobnie do twoich włosów. To jeden z najlepszych sposobów, aby cieszyć się pięknymi lokami bez potrzeby czasochłonnej stylizacji. Gdzie można kupić takie produkty? Peruki o naturalnie wyglądających włosach można kupić w specjalistycznych sklepach lub zlecić jej wyprodukowanie na zamówienie. Obawiasz się, że rosnąca cena tych produktów nie pozwoli ci na zakup najładniejszej peruki? Jeśli tak, pamiętaj, że do wyboru są nie tylko nowe, ale również używane peruki. Więcej informacji na ich temat znajdziesz pod wyżej umieszczonym linkiem.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*