Tampony z liści banana? Tak, to możliwe

Tampony z liści banana? Tak, to możliwe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Większość z nas próbuje wdrożyć w życie zmiany, które mają mieć pozytywny wpływ na środowiska. Niestety wiele artykułów codziennego użytku wciąż po zużyciu stanowi odpad, który ciężko podać recyklingowi. Dotyczy to między innymi jednorazowych pieluch czy środków higienicznych dla kobiet. Jednak coraz częściej producenci starają się opracować nowe rozwiązania, które będą eco-friendly. Poza kubeczkiem menstruacyjnym na rynku pojawił się nowy produkt w postaci tamponów wykonanych z liści banana. Sprawdź, kto jest pomysłodawcą tak świetnego sposobu na zmniejszenie stopnia zanieczyszczenia naszej planety.

Bardzo ważną kwestią, która jest wciąż zbyt rzadko poruszana jest ubóstwo menstruacyjne. Bardzo wiele dziewczynek w czasie miesiączki nie chodzi do szkoły, bo ich rodziców nie stać na odpowiednie środki higieniczne. Okres nie powinien być tematem tabu, tym bardziej, że jest to kwestia, która dotyczy nas wszystkich. Warto rozmawiać, uświadamiać się nawzajem oraz edukować w zakresie najnowszych badań i doniesień ze świata nauki. Jedną z nowinek, na które warto zwrócić uwagę będą ekologiczne tampony i podpaski, po które powinnyśmy sięgać, jako świadome konsumentki. Mamy nadzieje, że z biegiem czasu, będzie to jedyne rozwiązane, które będziemy mogły znaleźć w drogeriach, a plastikowe środki higieniczne odejdą w zapomnienie.

Biodegradowalne tampony z liści banana

Kto wpadł na tak innowacyjny pomysł, aby tampony produkować z liści banana? Jest to pomysł brazylijskiej studentki, która nazywa się Rafaella de Bona Gonçalves. Jej działanie ma na celu nie tylko stworzyć ekologiczny i biodegradowalny produkt, ale również pomóc w walce z ubóstwem menstruacyjnym.

Ten innowacyjny pomysł młodej studentki powstał w ramach projektu podczas którego uczniowie zastanawiali się, jak można faktycznie pomóc rozwiązać aktualne problemy społeczne. Raffaella postanowiła pomóc kobietom ubogim, zwłaszcza tym dotkniętych bezdomnością.

Aby skorzystać z tego innowacyjnego rozwiązania wystarczy oderwać fragment materiału z rolki przypominającej papier toaletowy, który jest wykonany z włókien liści banana. Dzięki temu samodzielnie rolujemy potrzebny nam tampon, który możemy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb.

Przeczytaj też: MENOPAUZA BEZ TAJEMNIC. ZDRADZAMY, JAK SIĘ DO NIEJ PRZYGOTOWAĆ I JAK JĄ PRZEJŚĆ

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 marek, które wspierają społeczność LGBT
5 marek, które wspierają społeczność LGBT
Wejdź i sprawdź, które marki modowe wspierają społeczność LGBTQ+, pokazując, że w miłości płeć nie jest najważniejsza. Sprawdź, które firmy chcą angażować się w walkę o różność!
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?