Wieczorowy dress code – jak nie popełnić błędu?

Wieczorowy dress code – jak nie popełnić błędu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Podczas wyjścia na eleganckie przyjęcie można popełnić wiele wpadek. Na takich uroczystościach wszyscy chcą wyglądać jak najlepiej. W tym tekście skupimy się na strojach wieczorowych przeznaczonych dla pań. 

Najczęściej spotykane błędy

Na wieczorowe wyjścia najlepiej ubrać się elegancko i z klasą. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku rozmaite sukienki wieczorowe. Sporym błędem jest niedopasowanie ich rozmiaru do sylwetki. Zbyt małe lub duże nie będą wyglądały szykownie. Do wieczorowego stroju powinno się unikać niektórych dodatków. Przykładowo są to duże torebki i takie, które nosi się na co dzień. Jeśli konkretne przyjęcie jest stojące, to błędem jest zabranie ze sobą kopertówki. Trzeba też uważać na rodzaj obuwia, który się wybiera. 

Do eleganckiej sukienki zdecydowanie nie dobiera się kozaków. Raczej powinno się też unikać zakładania zegarka. Mówi się, że zbytnie eksponowanie drogich modeli nie jest w dobrym guście. Dzieje się tak z powodu, że dodatki nie powinny być bardzo się wyróżniać. Kompletnie do takiego stroju i uroczystości nie pasują różnego rodzaju kapelusze. Trzeba więc zachować umiar i nie przesadzać ze zbędnymi akcesoriami. Najważniejszym błędem jest niedostosowanie się do dress codu określonego przez gospodarzy. Jeśli specjalnie go zignorujesz, możesz nie spotkać się z aprobatą z ich strony. Będziesz też za bardzo odróżniać się wśród tłumu. 

Dobór ubioru do poziomu oficjalności

Pamiętaj, żeby wybrać strój do oficjalności danego wydarzenia. Warto poznać obowiązujące reguły i dostosować się do określonego dress codu. Bardzo często wymagania umieszczone są zaproszeniach na konkretną uroczystość. Przykładowo, sukienka w stroju formalnym wieczorowym powinna być przede wszystkim długa. Najlepiej na tyle, żeby ukrywała buty. Powinna zakrywać również plecy, ramiona i dekolt. Na takie uroczystości zazwyczaj wybiera się eleganckie i rozkloszowane suknie balowe. Jednak trzeba pamiętać, że takie okazje nie zdarzają się zbyt często. 

Zdecydowanie częściej uczęszcza się na przyjęcia, urządzone w pół-formalnym stylu. Wtedy również warto wybrać długą suknię, ale może mieć ona wtedy nieco inny krój. Nie musi być do samej ziemi. Jej kolorystyka może być dowolna, z wyjątkiem przyjęcia weselnego, wtedy należy unikać bieli. Takie sukienki mogą być wykonane z przeróżnych tkanin. Masz również dowolność wzorów, które się na nich znajdują. Jeśli na zaproszeniu, które dostaniesz, zobaczysz, że obowiązuje dress code typu black tie, dostosuj się do jego zasad. Wybierz długą wieczorową suknię lub ewentualnie taką do kolan. Powinna być wykonana z materiałów takich jak jedwab, tafta, tiul, czy koronka. Niezbędna jest także elegancka biżuteria. Najlepiej wybrać niewielką torebkę na łańcuszku lub do ręki. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Oprócz wyglądu stroju zadbaj również o swoją wygodę. Nawet w tym najładniejszym możesz wyglądać niekorzystnie, jeśli to ubranie zepsuje Ci humor na cały wieczór. Raczej nie wybieraj bardzo wymyślnych sukni, bo często są one niepraktyczne. W tym celu unikaj zbyt długich rękawów lub kreacji, o którą będziesz się ciągle potykać. Niekomfortowe w noszeniu mogą być także grube, nienaturalne tkaniny. Pamiętaj też, żeby do wieczorowych sukienek dobrać odpowiednią bieliznę. Absolutnie nie powinna być ona widoczna. Musi być dopasowana do kroju konkretnej sukni. Unikaj wystających ramiączek. Przydatne może okazać się na przykład bezszwowe body. Do stroju nie dobieraj ciemnych, błyszczących rajstop. Wtedy niepotrzebnie wyjdą one na pierwszy plan.

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto pić kawę?
Dlaczego warto pić kawę?
Dowiedz się, jakie właściwości ma kawa i czy możesz bezpiecznie ją pić. Rozwiewamy wątpliwości, rozprawiamy się z mitami i przedstawiamy pozytywne efekty zdrowotne regularnego picia kawy!
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?