Co zrobić, by praca na #homeoffice stała się przyjemna? Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci uniknąć samotności!

Co zrobić, by praca na #homeoffice stała się przyjemna? Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci uniknąć samotności!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia sprawiła, że praca na home offisie stała się jeszcze bardziej popularna. I choć dla niektórych możliwość zarabiania pieniędzy w zaciszu własnego domu brzmi jak spełnienie marzeń, dla niektórych jest prawdziwą udręką. Podpowiadamy, jak umilić sobie pracę na home offisie oraz jak ją rozplanować, by mieć czas dla bliskich.

Trudności w skupieniu, zła organizacja czasu i brak chwil dla rodziny i znajomych – to tylko niektóre wady pracy na home offisie, jakie wymieniają pracownicy. Klucz leży w kilku krokach, które pozwalają dobrze rozplanować czas i poczuć prawdziwą atmosferę pracy.

Pobudka o normalnej porze

Gdy pracujemy w domu, nie musimy wstawać odpowiednio wcześniej, by zdążyć na autobus lub pokonać korki. I choć wizja wylegiwania się jak najdłużej jest kusząca, to jednak staraj się wstawać o tej porze, o której zwykle budzisz się do pracy. Daj czas swojemu mózgowi na rozbudzenie się i przygotowanie do pracy.

Wyszykuj się do pracy

Po przebudzeniu się wykonaj swoje standardowe czynności, takie same jak te, gdy wychodzisz do pracy: prysznic, śniadanie, ubranie się. Jeśli chcesz i potrzebujesz, możesz nawet wykonać lekki makijaż lub założyć eleganckie ubrania. W ten sposób poczujesz atmosferę pracy i poprawisz swoją produktywność.

Zjedz pożywne śniadanie

Nie ulega wątpliwości, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To ono doda nam energii potrzebnej do dalszej pracy. Bez pośpiechu zjedz to, co lubisz jeść najbardziej o tej porze. To również świetna okazja, by spędzić czas z domownikami.

Ustal plan dnia z innymi domownikami

Jeśli mieszkasz z osobami, które również pracują zdalnie i zależy Ci na kontakcie z nimi, zaplanujcie wspólnie cały plan dnia: kto idzie po zakupy, co jecie na obiad, kiedy robicie przerwę na kawę… Pozwoli Wam to na uniknięcie chaosu i uszanowanie czasu pracy każdego z Was. Wygospodarujecie także chwile, które możecie spędzić wspólnie.

Nie myśl o obowiązkach domowych podczas pracy

Chodź praca w domu kusi zrobieniem sobie szybkiej przerwy na wstawienie prania lub rozładowanie zmywarki, takie załatwianie obowiązków domowych na szybko nie wyjdzie Ci na dobre. Podczas pracy skup się tylko na niej i nie rozpraszaj się innymi czynnościami. Obowiązki nie zając, bez problemu zrobisz wszystko po pracy.

Zadbaj o przestrzeń do pracy

Aby poprawić swoją produktywność i kreatywność, przygotuj w swoim domu miejsce, które będzie sprzyjać skupieniu i w którym będziesz mógł się czuć komfortowo. Preferencje każdego z nas są inne: dla niektórych będzie to wygodne łóżko z ciepłą kołderką, a dla innych biurko i biurowe krzesło. Najważniejsze, by to miejsce kojarzyło Ci się wyłącznie z pracą i by nie było w nim żadnych niepotrzebnych rozpraszaczy.

Nie używaj telefonu komórkowego

Notoryczne zerkanie w ekran telefonu i przeglądanie mediów społecznościowych to najgorsze co można robić podczas pracy zdalnej. Aby nie rozpraszać zbytnio swojej uwagi, wycisz komórkę lub włącz tryb „nie przeszkadzać”. Możesz także ściągnąć specjalną aplikację, która będzie blokowała niepotrzebne Ci programy.

Nie mieszaj pracy z życiem prywatnym

Godziny, w których pracujesz, przeznacz wyłącznie na pracę. Po ich upływie wyłącz komputer i odpocznij. Załatwianie prywatnych spraw podczas czasu pracy nie wyjdzie na dobre, tak samo jak pracowanie po godzinach.

Zdj. główne: Luke Peters/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne serum do pielęgnacji skóry?
Jak wybrać idealne serum do pielęgnacji skóry?
Odkryj klucz do zdrowej i lśniącej skóry z naszym przewodnikiem na temat jak wybrać idealne serum do pielęgnacji skóry. Dowiedz się więcej o różnych typach serum i ich rolach w pielęgnacji skóry.
Ostatnie wpisy