Ćwiczenia na boczki – podpowiadamy, jak się ruszać, by mieć talię osy

Ćwiczenia na boczki – podpowiadamy, jak się ruszać, by mieć talię osy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tłuszcz chętnie odkłada się w okolicach brzucha i bioder, a boczki są utrapieniem niejednej z nas. Istnieją jednak takie ćwiczenia, które skutecznie pomogą Ci z nimi walczyć. Przedstawiamy kilka z nich, z którymi warto się zapoznać.

1. Tabata

Tabata jest świetną formą treningu, która pozwoli na szybkie pozbycie się boczków. Będzie świetnym wysiłkiem dla wszystkich, ale Ci, którzy spotykają się z nią po raz pierwszy, powinni wykonywać ją pod okiem trenera. Jest to 4 minutowy trening, podczas którego na zmianę intensywnie ćwiczysz i odpoczywasz.

2. Interwały

Jest to rodzaj treningu, do którego należy wyżej wspomniana tabata. Różni się od niej tym, że nie posiada w swoim toku przerw na zupełny odpoczynek. Podczas treningu interwałowego przeplata się bardzo intensywne ćwiczenia z tymi lekkimi, pozwalającymi na spadek tętna. Jest to świetna forma treningu odchudzającego.

3. Pajacyki

Są to ćwiczenia znane nam już z podstawówki, jednak wtedy ich nie doceniałyśmy. Są genialne na oponkę i boczki. Dobrze jest wykonać je na początku treningu, ponieważ mogą stanowić pewnego rodzaju rozgrzewkę. 

4. Plank bokiem

Ten rodzaj aktywności nie tylko pozwoli na pozbycie się boczków, ale też wzmocni mięśnie. Plank w wersji bocznej dobrze wpłynie na wygląd całego ciała, nie tylko okolic brzucha. Pamiętaj jednak, aby podczas wykonywania tego ćwiczenia mięśnie były mocno napięte.

5. Brzuszki do boku

To kolejne ćwiczenie znane Ci zapewne ze szkolnych lat. Zadaniem brzuszków jest głównie wzmocnienie mięśni i wysmuklenie sylwetki. To ćwiczenie wykonane do boku będzie odrobinę trudniejsze od tego klasycznego, ale bardzo pomoże w walce z boczkami. 

6. Wypady do boku

Stań w lekkim rozkroku. Następnie jedną nogą zrób wypad do boku, a następnie wykonaj przysiad. Wykonując to ćwiczenie w kilku seriach po kilka powtórzeń bardzo szybko zobaczysz pozytywne efekty w okolicach bioder!


Pamiętaj, że trening nie jest najważniejszy w redukcji tłuszczu. Aby pozbyć się boczków, musisz usunąć nadmiar tłuszczu z całego organizmu, a do tego potrzebna będzie zmiana diety na taką, która zapewni deficyt kaloryczny. Jeżeli nie wiesz, jaką dietę wybrać, zdecyduj się na wizytę u dietetyka, który pomoże Ci dostosować posiłki oraz ich kaloryczność do Twojej osoby.

Zdj. główne: Minna Hamalainen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak metaloplastyka ożywia naturę – niezwykły świat ręcznie robionych prezentów
Jak metaloplastyka ożywia naturę – niezwykły świat ręcznie robionych prezentów
Odkryj niesamowity sposób, w jaki metaloplastyka wpływa na ożywianie natury poprzez piękno ręcznie robionych prezentów. Zachwyć się kreatywnością i pasją rzemieślników.
Ostatnie wpisy