Czy wiesz, czym jest primer i jak go używać?

Czy wiesz, czym jest primer i jak go używać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Manicure hybrydowy to hit ostatnich lat. Aby był trwały, potrzebny jest jednak primer co to takiego i jak używać tego specyfiku?

Kobiety na całym świecie pokochały manicure hybrydowy. Nie ma co się dziwić, dzięki takiej stylizacji możemy cieszyć się pięknymi paznokciami przez kilka tygodni. Nic nie odpryskuje, a do tego paznokcie są twardsze, więc i mniej podatne na złamania czy rozdwajanie. Aby tzw. hybrydy były trwałe i pięknie się prezentowały, muszą być odpowiednio wykonane. Do tego niewątpliwie potrzebny jest primer – produkt, który jest podstawą, jeśli chodzi o przygotowanie płytki do manicure. 

Primer – co to takiego?

Primer do paznokci to specjalny płyn, który pozwala przygotować płytkę do wykonania manicure najczęściej hybrydowego, ale też paznokci tytanowych, żelowych czy akrylowych. Zadaniem primera jest odtłuszczenie płytki paznokcia. Dzięki temu zwiększa się przyczepność nakładanych na płytkę lakierów. Poza tym primer minimalizuje ryzyko pojawienia się pęcherzyków powietrza pod lakierem, dzięki czemu cała stylizacja jest dużo trwalsza. Wiele osób skarży się, że paznokcie hybrydowe szybko odpryskują i nie wiedzą, jaka jest przyczyna. Warto w takiej sytuacji zacząć stosować primer.

Jakie są rodzaje popularnego “utrwalacza” manicure?

Wyróżnia się dwa rodzaje primera: kwasowy oraz bezkwasowy. Pierwszy z nich łatwo rozpoznać po dość charakterystycznej, intensywnej woni. Taki płyn doskonale odkwasza płytkę i dość szybko wyparowuje. Tego typu “utrwalacz” świetnie sprawdza się w przypadku dość problematycznej płytki paznokcia. Warto mieć na uwadze, że preparat ten jest dość silny i może wywoływać podrażnienia skóry wokół paznokci, a nawet chwilowe pieczenie. 

Z kolei primer bezkwasowy jest delikatniejszy. Ma mniej drażniący zapach, a jego stosowanie jest bez wątpienia bezpieczniejsze. Trzeba jednak wiedzieć, że taki płyn nie wyparowuje, a po nałożeniu na płytce pozostawia lepką warstwę. 

Jak używać primera?

Przygotowując płytkę do manicure, najpierw nadajemy paznokciom kształt, potem przecieramy je bloczkiem polerskim, by wyrównać wszelkie nierówności. Kolejnym krokiem jest przemycie paznokci cleanerem przy użyciu bezpyłowego wacika (to ważne, by żadne włókna nie pozostały na paznokciach). Następnie nakładamy primer – istotne jest to, by aplikować specyfik na naturalną płytkę i nie utrwalać w lampie. Po upływie około minuty – kontynuujemy stylizację, czyli w przypadku manicure hybrydowego – nakładamy bazę, potem utwardzamy w lampie UV, następnie nakładamy lakier, ponownie utwardzamy, na koniec top i znów wkładamy paznokcie do lampy. 

Co warto wiedzieć o primerze?

Primera na paznokcie nakłada się bardzo mało – wystarczy kropla lub dwie. Płyn należy dobierać przede wszystkim do kondycji paznokci. Jeśli oczekujemy silniejszego efektu – lepszy będzie primer kwasowy. Podczas uzupełnienia manicure produkt należy nałożyć jedynie na naturalną płytkę.  

Pamiętaj, aby po użyciu primera od razu zakręcać buteleczkę. Dlaczego? Otóż może szybko parować oraz słabiej działać.

Zdjęcie główne: peter bucks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oto najlepsze fryzury dla trójkątnych twarzy
Oto najlepsze fryzury dla trójkątnych twarzy
Jeśli marzy nam się fryzura, która podkreśli nasze atuty i zamaskuje niedoskonałości, powinna być dobrana do naszych rysów. Jaka będzie najlepsza, gdy mamy trójkątną twarz? Sprawdzamy!
Ostatnie wpisy