Jak zredukować zmarszczki?

Jak zredukować zmarszczki?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wraz z upływem czasu zmienia się ludzki wygląd. Skóra traci sprężystość, co szczególnie widoczne jest na twarzy. Pojawiające się zmarszczki zdradzają nieuchronnie wiek ich właściciela. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają zachować młody i świeży wygląd na dłużej. Warto zapobiegać powstawaniu zmarszczek jeszcze zanim się pojawią, jednak obecne niedoskonałości również można w prosty sposób zredukować.

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Odpowiednią pielęgnację i nawyki warto wprowadzać już w młodym wieku. Dzięki poprawie kondycji skóry można opóźnić pojawienie się zmarszczek i dłużej cieszyć się zdrową skórą o młodym wyglądzie. Najważniejsze jest nawilżenie – warto zapewniać je zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Niezbędne jest picie wystarczającej ilości wody każdego dnia oraz stosowanie kremów nawilżających, które dbają o zachowanie bariery hydrolipidowej skóry.

Świetnym nawykiem jest także regularne wykonywanie masażu przeciwzmarszczkowego oraz wykonywanie codziennej gimnastyki twarzy, które pomagają uelastycznić skórę i pobudzić produkcję kolagenu, który jest niezbędnym składnikiem dla zachowania młodego wyglądu. Pielęgnacja skóry twarzy powinna być codziennym rytuałem – dogłębne oczyszczanie, stosowanie dobrej jakości kremów i nakładanie maseczek to czynności, które pozwolą opóźnić pojawienie się zmarszczek nawet o wiele lat.

Jak zredukować powstałe już zmarszczki?

Czasami nawet dobrze dobrana pielęgnacja i zdrowa dieta nie są wystarczające i na twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Szczególnie uciążliwe mogą być tak zwane zmarszczki mimiczne, których powstawanie związane jest z codziennymi emocjami wyrażanymi w formie różnych min. Ten rodzaj zmarszczek pojawia się wcześniej w procesie, którego nie da się w pełni zatrzymać dobrymi nawykami pielęgnacyjnymi. Zmarszczki statyczne pojawiają się później przez osłabienie włókien kolagenu i elastyny w skórze. Wtedy może być konieczna chirurgia plastyczna Warszawa to jedno z miast, gdzie takie zabiegi są wykonywane na wysokim poziomie.

Zmarszczki można w prosty sposób wygładzić dzięki toksynie botulinowej. Botox rozluźnia mięśnie twarzy poprzez zaburzenie przewodnictwa nerwowo–mięśniowego, dzięki czemu zmniejszona jest widoczność zmarszczek. Innym związkiem, po którego dobroczynne właściwości często sięgają specjaliści medycyny estetycznej, jest kwas hialuronowy. Pozwala dogłębnie nawilżyć skórę i wygładzić jej nierówności. Metody, którymi posługuje się chirurgia plastyczna, ulegają ciągłemu rozwojowi, dlatego sposobów na spłycenie zmarszczek jest coraz więcej. Od zabiegów kosmetycznych, po interwencje chirurgiczne – bez trudu można dobrać metodę najlepszą dla danego przypadku. Przykładowe można sprawdzić na stronie gabinetu Timeless.

Gdzie można wykonać zabiegi redukujące widoczność zmarszczek?

Na rynku można obecnie znaleźć wiele ofert zabiegów redukujących zmarszczki. Najważniejsze jest, aby zwrócić się do specjalisty w tej dziedzinie, ponieważ nieumiejętne wykonanie zabiegu może nie tylko nie dać oczekiwanych efektów, ale nawet pogorszyć nasz wygląd. 

Fot.: Raphael Lovaski/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne donice do twojego ogrodu?
Jak wybrać idealne donice do twojego ogrodu?
Odkryj sekrety doboru idealnych donic odpowiadających charakterowi twojego ogrodu. Poradnik dla miłośników roślin i nie tylko.
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?