Dlaczego olejek do brody to niezbędnik każdego brodacza?

Dlaczego olejek do brody to niezbędnik każdego brodacza?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Niezależnie od tego, czy Twoja broda ma 5, 10 czy 15 cm długości, to powinieneś wybierać odpowiednie kosmetyki do jej pielęgnacji. Bardzo dobrze sprawdzą się olejki do brody. Warto dowiedzieć się na ich temat więcej i poznać zalety ich stosowania.

Olejek do brody – nawilża i zapobiega swędzeniu skóry 

Jeśli jesteś na etapie zapuszczania swojej brody, to na pewno borykasz się ze swędzeniem. Organizm w trakcie zapuszczania brody próbuje odpowiednio nawilżyć zarówno skórę, jak i włoski, co powoduje, że zarówno skóra, jak i włoski są przesuszone, ze względu na niedobór sebum. To z kolei wpływa na swędzenie, które jest dość uporczywe. Dlatego nawilżanie zarówno skóry jak i brody w czasie jej zapuszczania jest niezbędne. Świetnie sprawdzi się olejek do brody, który nawilża nie tylko włoski na brodzie, ale i skórę. Należy go jednak odpowiednio rozprowadzić i do tego celu sprawdzi się kartacz do brody lub grzebień do zarostu. Zanim jednak użyje się olejku do brody, najpierw trzeba oczyścić skórę, jak i rosnące włoski z zanieczyszczeń. Dlatego obok olejku należy zaopatrzyć się w dobrej jakości szampon do brody. Warto wiedzieć, że olejku do brody nie nakłada się bezpośrednio na mokrą brodę. Najpierw po umyciu trzeba ją wysuszyć chłodnym nawiewem, a następnie nałożyć olejek.          

Ułatw sobie układanie brody dzięki użyciu olejku do brody 

Olejek do brody sprawdza się nie tylko przy jej zapuszczaniu. Jest niezbędnikiem każdego brodacza, także tego, który zapuścił już brodę o docelowej długości. Cały czas ważne jest bowiem zarówno jej odpowiednie oczyszczanie, jak i zmiękczanie. Warto wybrać olejek do brody ze względu na to, że ułatwia jej układanie. Broda często bywa niesforna, a włoski odwijają się w różnych kierunkach. Olejek pomoże nadać im jeden kierunek i ułożyć brodę w sposób estetyczny zapewniając jednocześnie ładny i zdrowy połysk. Ten kosmetyk ma jeszcze więcej funkcji i po oczyszczeniu brody można go stosować w ciągu dnia, poprawiając jej kondycję i wygląd. Ten produkt wyposażony jest w wygodny atomizer, który ułatwia aplikację. Warto podkreślić, że olejek do brody może chronić także przed szkodliwym działaniem słońca, które wysusza brodę i powoduje niszczenie i wypadanie włosków. Wybierz odpowiedni zapach i skład, który będzie odżywczy dla Twojej brody.  

Jak dbać o brodę na co dzień? 

Skoro już wiesz, że olejek do brody jest niezbędnikiem, to podpowiemy Ci jak dbać o brodę na co dzień. Codziennie stawiaj na golenie tych partii twarzy, na których nie chcesz utrzymywać brody, a które pokrywają się zarostem. Stosuj do tego celu maszynkę do golenia o odpowiednim ostrzu i wymieniaj je regularnie. Pamiętaj o zmiękczeniu zarostu przed goleniem. Co kilka dni możesz też zająć się trymowaniem brody. Jeśli chodzi o mycie i stosowanie olejku, to powinno się to stać Twoją codzienną rutyną, gdyż broda podobnie jak twarz wymaga regularnego oczyszczania. Raz w tygodniu wykonuj peeling, który pomoże Ci się pozbyć zrogowaciałego naskórka. Ten zabieg jest bardzo ważny, gdyż bardzo często zapobiega stanom zapalnym i wrastającym włoskom na brodzie. W przypadku długiej brody zamiast olejku możesz stosować balsam do brody. Jeżeli masz długą brodę i chcesz ją wyprostować, powinieneś sięgnąć dodatkowo po kosmetyki termochronne, które będą zapobiegać negatywnemu działaniu wysokiej temperatury prostownicy na brodę.                 

Zdjęcie: Adobe Stock.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chcesz zacząć odżywiać się zdrowo? Te kwestie powinnaś mieć na uwadze
Chcesz zacząć odżywiać się zdrowo? Te kwestie powinnaś mieć na uwadze
Każdy chciałby prowadzić zdrowy tryb życia, jednak duża część z nas nie wie, jak jeść pełnowartościowe potrawy. Sprawdź, jak zacząć odżywiać się zdrowo. Poznaj 5 prostych zasad!
Ostatnie wpisy