Oto najlepsze fryzury dla trójkątnych twarzy

Oto najlepsze fryzury dla trójkątnych twarzy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Fryzura zawsze powinna być dobrana do kształtu twarzy. Wtedy mamy pewność, że prezentujemy się naprawdę dobrze. Jaka pasuje do pań o trójkątnych rysach? Sprawdzamy!

Nawet najlepsza i najładniejsza fryzura nie będzie prezentowała się perfekcyjnie, jeśli nie będzie do nas dobrze dobrana. Co innego pasuje paniom o okrągłej twarzy, co innego o kwadratowej, a co innego o trójkątnej. Sprawdzamy, jak powinny się czesać i ścinać te z ostatniej kategorii.

Jak się dowiedzieć, jaki rodzaj twarzy mamy?

Wiele pań nie wie, jaki ma typ twarzy. Bo przecież trójkątna nie oznacza, że ma głowę w kształcie tej figury geometrycznej. Aby określić, jakie rysy mamy, warto stanąć przed lustrem i kredką do oczu spróbować namalować kontur swojej twarzy – wówczas można zobaczyć, co najbardziej przypomina. Jeśli mimo to nie wiemy, czy jest bardziej okrągła, kwadratowa, czy trójkątna, warto sprawdzić, czym się wyróżnia.

W przypadku trójkątnych rysów żuchwa mocno bądź delikatnie (ale zauważalnie) zwęża się ku dołowi. Najszerszą część twarzy jest wówczas bez wątpienia czoło, a broda jest dość wąska – w niektórych przypadkach nawet lekko spiczasta. Mamy efekt pociągłej, często wydawałoby się mocno szczupłej twarzy. Jeśli te cechy doskonale opisują nasze rysy, możemy być pewne, że należymy do „trójkątów”.

Jaka fryzura przy trójkątnych rysach będzie najlepsza?

Aby fryzura dobrze się prezentowała, musi nadawać naszym rysom proporcji. Odpowiednia fryzura może wysmuklić twarz lub lekko ją zaokrąglić. Chodzi o to, by tworzyła z nią harmonię, wtedy będzie prezentować się, jak należy, a my będziemy się w niej dobrze czuć. 

W przypadku trójkątnych twarzy najlepszym rozwiązaniem jest bob. Włosy powinny sięgać do brody, warto pomyśleć o delikatnej grzywce, by czoło nie wyglądało na tak szerokie. Kosmyki powinny sięgać do linii brody, wówczas ta nie będzie wyglądała na tak spiczastą. Ciekawą, coraz częściej spotykaną fryzurą jest kręcony bob i to taki, gdzie lekkie loki czy fale nie są „grzecznie” ułożone, a wręcz przeciwnie. Takie uczesanie dodatkowo odejmie nam lat i nada dziewczęcego uroku, aczkolwiek nie będzie nudne.

Kolejną idealną propozycją jest cieniowana fryzura, która dodaje naszej czuprynie objętości, a ta w przypadku wąskiej brody jest pożądana. Na jakiej długości zacząć stopniowanie kosmyków? Najlepiej w okolicy żuchwy. Postrzępione włosy pozwalają na stworzenie wielu ciekawych fryzur, nawet tzw. artystyczny nieład może prezentować się fenomenalnie. W takiej fryzurze trójkątne rysy stają się też mniej widoczne. 

Trójkątne rysy twarzy uwielbiają grzywki. Krótkie, postrzępione albo nieco dłuższe zaczesane na bok. Przykrywają szerokie czoło, a jeśli są dłuższe, przykrywają lekko też kości policzkowe. 

Czego unikać?

Panie o trójkątnych rysach powinny wystrzegać się fryzur, które odsłaniają czoło i je podkreślają. Dlatego lepiej zrezygnować z tradycyjnego końskiego ogona oraz wysokiego koka. Niezbyt dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będą też przedziałki na środku głowy oraz typowe „męskie” fryzury, czyli te bardzo krótkie. Styliści odradzają także hodowania długich, prostych włosów, bowiem jeszcze bardziej wydłużają twarz, która i tak jest dość mocno pociągła.

Zdj. główne: Allef Vinicius/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*