Fioletowy szampon – jak właściwie działa?

Fioletowy szampon – jak właściwie działa?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Fryzjerzy twierdzą, że fioletowy szampon to najlepszy przyjaciel każdej blondynki. Pozwala na zachowanie neutralnej pigmentacji naszych włosów i uniknięcie żółtych refleksów. Co warto wiedzieć o tym specyfiku? Jak go stosować? Czy nadaje się dla każdego? Znamy odpowiedzi na te pytania!

Kto powinien sięgać po fioletowy szampon?

W pierwszej kolejności po fioletowy szampon powinny sięgać blondynki, posiadaczki włosów farbowanych i osoby z siwymi włosami.

U osób z włosami w kolorze blond fioletowy szampon pozwoli na zneutralizowanie ciepłych tonów i pozbycie się żółtych odcieni. Również osoby, które regularnie farbują włosy, mogą korzystać z fioletowego szamponu, by uniknąć przebijania cieplejszych refleksów. Posiadaczki ciemniejszych włosów mogą śmiało włączyć fioletowy szampon do swojej pielęgnacji, by pozbyć się jaśniejszych pasemek, które pojawiają się po działaniu promieni słonecznych na włosy.

Jak działa fioletowy szampon?

Szampon zawiera w swoim składzie fioletowy pigment. Jego zadaniem jest nadanie włosom chłodniejszego i jaśniejszego odcienia. Podczas mycia pigment otacza włos, przez co chroni pasma przed żółknięciem. Fiolet na kole barw jest naprzeciwko żółtego i pomarańczowego – będzie więc neutralizował niepożądane tony na włosach. Spokojnie, fioletowy pigment jest na tyle delikatny, że nie zafarbuje Twoich włosów.

Jak używać fioletowego szamponu?

Fioletowy szampon możemy stosować co kilka myć. Częstotliwość użycia zależy od efektu, na jakim nam zależy. Niektóre kobiety myją włosy fioletowym szamponem raz w miesiącu, inne kilka razy w tygodniu. Najlepsze rezultaty można zauważyć przy regularnym stosowaniu. Należy jednak liczyć się z tym, że zbyt częste stosowanie fioletowego szamponu może skutkować pojawieniem się na włosach delikatnej fioletowej poświaty.

Fioletowy szampon należy rozprowadzić na włosach, bez wcierania go w skórę głowy. Nie można spieniać go zbyt szybko – fioletowy pigment musi mieć czas na wniknięcie w strukturę włosa. Następnie pozostawiamy go na czas określony na opakowaniu produktu. Dopiero wtedy dokładnie spłukujemy go z włosów.

Na co uważać przy aplikacji fioletowego szamponu?

Fioletowy szampon nie zabarwi naszych włosów, może to jednak zrobić z naszą skórą lub ubraniami. Na czas mycia warto założyć na dłonie rękawiczki ochronne, by zabezpieczyć skórę dłoni przed zabarwieniem. Wykonywanie pielęgnacji w swojej ulubionej koszuli lub bluzce również nie jest zbyt dobrym pomysłem. Fioletowy szampon dość mocno się pieni i możemy nawet nie zauważyć momentu, w którym odrobina piany skapnie na nasze ubrania.

Fioletowy szampon – efekty

Regularne stosowanie fioletowego szamponu może przynieść naprawdę zniewalające efekty. Przede wszystkim dłużej możemy się cieszyć fryzurą w pożądanym odcieniu. Nasze włosy będą w chłodnej, lekko pastelowej tonacji, bez ciepłych żółtych kosmyków na blond włosach, a na włosach brązowych bez miedzianych refleksów. Koloryzacja będzie utrzymywała się dłużej, bez efektu blaknięcia i matowienia. Fioletowy szampon zabezpiecza też włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Zdj. główne: pmv chamara/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*