Jak bezbłędnie zmierzyć rozmiar stanika?

Jak bezbłędnie zmierzyć rozmiar stanika?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierasz się na zakupy w poszukiwaniu nowej bielizny? Koniecznie sprawdź, jak bezbłędnie zmierzyć rozmiar stanika i nigdy już nie mieć problemów z niedopasowanym biustonoszem! 

Jak sprawdzić, czy nosisz źle dobrany stanik?

Poprawnie dobrany biustonosz musi mieć idealnie dopasowane miseczki. Pas biustonosza z boku i z tyłu powinien być na tym samym poziomie, na jakim jest jego przednia część. Musi być dokładnie dopasowany i mocno trzymać się ciała, żeby nie przesuwał się nigdzie, jeśli zdecydujesz się skrócić ramiączka. Powinny one unosić piersi, jednak nie powodować dyskomfortu i nie wbijać się w ramiona oraz nie podciągać do góry pasa biustonosza. Chcesz się dobrze zmierzyć? Wybierz się do sklepu z bielizną. 

Jak poprawnie zmierzyć rozmiar stanika?

Jeśli nie masz czasu na wizytę w sklepie, to możesz zmierzyć się samodzielnie w 3 prostych krokach. Najpierw musisz zmierzyć swój obwód pod piersiami, czyli miejsce, gdzie będzie pas biustonosza. Sprawdź potem w rozmiarówce staników w internecie, jaki rozmiar ma Twój obwód. W taki sposób możesz porównać rozmiar Twojego poprzedniego stanika do obecnego. 

Jeżeli z miseczki coś wypada konieczny będzie większy rozmiar. Natomiast jeżeli wpada do środka, to musisz kupić mniejszą miseczkę. Dobrze dobrany rozmiar biustonosza to gwarancja wygody oraz swobody ruchu, które poprawią Twoje samopoczucie. Biustonosz powinien unieruchamiać piersi, aby nawet podczas ruchu pozostały na swoim miejscu. Jest to niezwykle ważne w przypadku sportowych biustonoszy, które muszą utrzymywać piersi na miejscu przy bieganiu czy wykonywaniu różnych ćwiczeń. 

Jak często powinnaś się mierzyć?

Ze względu na kobiece hormony, starzenie się i zmianę wagi rozmiar stanika często ulega zmianie. Warto regularnie wykonywać pomiary biustu i sprawdzać stan naszych staników, ponieważ z czasem się one niszczą. Przez częste pranie materiał się rozciąga i przestaje być na tyle wąski, żeby utrzymać piersi nieruchomo. W takich momentach konieczne będzie kupno nowych staników. 

Staniki wytrzymują zwykle okres od sześciu miesięcy do roku. Nosząc naprzemiennie trzy staniki, powinny przetrwać od półtora roku nawet do dwóch lat. Oczywiście ta opcja jest możliwa tylko jeśli Twój rozmiar się nie zmienił, a biustonosz nadal idealnie na Tobie leży. Jeśli Twój stanik wyblaknie a ramiączka się poluzują, oznacza to, że czas się z nim pożegnać. 

Oznaki źle dobranego stanika

Jak poznać, że Twoja bielizna jest źle dobrana? Koniecznie sprawdź, czy Twoje piersi są zabezpieczone w biustonoszu i nie wypadają z żadnej strony. Dobrze dobrany biustonosz zakrywa cały biust. Zwróć uwagę, czy Twoje miseczki się nie marszczą. Jeżeli tak, to są za duże, bo powinny zakrywać dokładnie cały biust. Częścią, która zapewnia największe unieruchomienie, jest pas biustonosza. Powinien idealnie przylegać do ciała. Twój pas się przesuwa? Wybierz mniejsze miseczki.

Przyjrzyj się, czy Twój biustonosz nie zostawia żadnych bruzd. Powinien idealnie przylegać do Twojego ciała, jeśli jednak tak nie jest, wymień pas w obwodzie lub miseczki na mniejsze. Rolą biustonosza jest podtrzymanie biustu i ukrycie każdej niedoskonałości Twoich piersi. Jeżeli jest dobrze dobrany, to Twój biust będzie prezentował się rewelacyjnie. Jeśli Twoje piersi wyglądają na obwisłe, bądź nierówne to znaczy, że nadszedł czas następnego mierzenia biustu.

Przeczytaj też: SELENA GOMEZ WZIĘŁA UDZIAŁ W KAMPANII STROJÓW KĄPIELOWYCH I ZREZYGNOWAŁA Z RETUSZU! TO NIE JEDYNY TAKI PRZYPADEK W HOLLYWOOD

Zdjęcie główne: Uliana Kopanytsia/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odkłaczanie kota — jak się za to odpowiednio zabrać?
Odkłaczanie kota — jak się za to odpowiednio zabrać?
Wielu właścicieli kotów z pewnością spotkało się z problemem nadwagi lub otyłości u swoich pupili. Podobnie jak u ludzi, nadmierna masa ciała może prowadzić do różnych schorzeń i obniżyć jakość życia naszych futrzanych przyjaciół. Jednym z rozwiązań tego problemu jest odkłaczanie kota. Jak się za to odpowiednio zabrać?
Tagi
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?