Jak dbać o włosy wysokoporowate?

Jak dbać o włosy wysokoporowate?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Posiadaczki włosów wysokoporowatych z pewnością nie mają łatwego zadania, jeśli chodzi o ich pielęgnację. Często twierdzą, że ich włosy przypominają siano – są zniszczone, suche oraz źle reagują na kontakt nawet z najmniejszą ilością wody. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nieprawidłowe nawyki pielęgnacyjne i stylizacyjne mogą tylko pogorszyć stan włosów. Warto wiedzieć, że test na porowatość włosów można samodzielnie przeprowadzić w domu. Wystarczy ścisnąć pojedynczy włos i przesunąć po nim palcem od cebulki aż po sam koniec. Jeśli można wyczuć nierówności, oznacza to, że włosy charakteryzują się wysokoporowatością.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów porowatych?

Kobiety, które posiadają włosy wysokoporowate, na pewno zauważyły, że są one dość podatne na układanie i nie wymagają profesjonalnych kosmetyków służących do utrwalania fryzury. Niemniej jednak ich stan łatwo można pogorszyć poprzez regularne stosowanie lokówki, suszarki lub prostownicy. Wysoka temperatura to coś, co na pewno nie służy włosom wysokoporowatym.

Każda kobieta, która chce, aby jej włosy prezentowały się zdrowo i były lśniące oraz gęste, musi dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Nieco więcej na ten temat dowiedzieć się można na stronie internetowej https://starsfromthestars.pl/blog/wlosy-wysokoporowate-zobacz-jakimi-zabiegami-ujarzmic-swoje-wysokopory/.

Warto podkreślić, że celem pielęgnacji włosów wysokoporowatych jest przejście do włosów niskoporowatych. I o ile te pierwsze wymagają dużej ilości kosmetyków, o tyle do pielęgnacji tych drugich wystarczą naturalne oleje, odżywki i szampony. Przejście do tego etapu wcale jednak nie jest łatwym zadaniem – trzeba nie tylko zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków, ale także zweryfikować codzienne czynności wykonywane przy włosach. Nie ma co ukrywać – pielęgnacja włosów wysokoporowatych może być sporym wyzwaniem, jeśli jednak jest kompleksowa, pozwala na trwałą poprawę kondycji włosa.

Jakie kosmetyki do włosów wysokoporowatych wybrać?

Jeśli chodzi o kosmetyki, które najlepiej sprawdzają się w pielęgnacji włosów wysokoporowatych, to są to między innymi:

Szampony 

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zwykłe szampony drogeryjne mogą niepotrzebnie podrażniać skórę głowy i sprawiać, że zniszczenia włosów jeszcze bardziej się pogłębią. Szampon do włosów wysokoporowatych powinien być kosmetykiem naturalnym, który delikatnie myje włosy, a jednocześnie nie usuwa z nich ochronnej warstwy. Bardzo ważne, by w składzie szamponów do włosów wysokoporowatych nie było detergentów, alkoholi oraz silikonów, które na dłuższą metę pogarszają stan fryzury.

Odżywki

Włosy wysokoporowate wymagają intensywnej pielęgnacji, dlatego odżywki i maski należy stosować po każdym myciu głowy. Warto zrezygnować z obciążających kosmetyków, zamieniając je na lżejsze, delikatniejsze i naturalne wersje. Przy włosach wysokoporowatych przy stosowaniu odżywki należy unikać nakładania czepka lub ręcznika – może to doprowadzić do przetłuszczania się skóry głowy oraz wzmożonej pracy gruczołów łojowych. Odżywki do włosów wysokoporowatych powinny zapobiegać utracie wody i wysuszaniu włosa. Włosy wysokoporowate najbardziej lubią odżywki bez spłukiwania i to właśnie dla takich najlepiej znaleźć miejsce w swojej łazience.

Maski

Profesjonalne maski do włosów wysokoporowatych to kosmetyki, które nie tylko wygładzają powierzchnię włosa, ale także odbudowują go od wewnątrz. Pozwala to na zamknięcie w środku składników odżywiających i nawilżających, co w widoczny sposób poprawia wygląd i kondycję kosmyków.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Miażdżyca – czym jest i jak jej zapobiegać?
Miażdżyca – czym jest i jak jej zapobiegać?
Miażdżyca jest zaliczana do przewlekłych chorób tętnic średniego i dużego kalibru. Jest to rozsiany, ogniskowy proces, charakteryzujący się występowaniem zmian o różnym stopniu zaawansowania, nawet w obrębie tego samego naczynia.
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?