Jak nadać ubraniom drugie życie?

Jak nadać ubraniom drugie życie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W obecnych czasach dużo mówi się o ekologii, naukowcy apelują, by ograniczyć ilość produkowanych przez ludzkość śmieci, a ruch zero waste staje się coraz bardziej popularny.

Czy wiedziałaś, że do wyprodukowania jednej pary dżinsów potrzeba aż jedenaście tysięcy litrów wody? To znacząco zmienia perspektywę kupowania nowych ubrań, prawda? Większość kupowanych w ciągu roku ubrań, kilka miesięcy po zakupie staje się śmieciem i trafia na wysypisko. To ogromne ilości wody, energii oraz ludzkiej pracy, które są marnowane i bez szacunku porzucane, by nadążyć za trendami. Zobacz, jak możesz nadać swoim ubraniom drugie życie, by nosić je przez lata i nie wyrzucać nadających się jeszcze do użytku ciuchów! 

Zmiana rozmiaru ubrania

Jeśli z jakiegoś powodu Twoje ubrania nie pasują już na Ciebie, nic straconego! Możesz zmienić ich rozmiar w obie strony, używając maszyny do szycia. Proste przeróbki sprawią, że zbyt duże ubrania na nowo będa pasować. Wszycie ciuchów o zbyt dużym rozmiarze, tak by na nowo pasowały, to nic trudnego, poradzisz sobie z tym nawet jako początkująca krawcowa. Jeśli ubrania są zbyt małe, dodając do nich kawałki materiałów w strategicznych miejscach możesz je powiększyć o nawet kilka rozmiarów. Maszyna Janome sprawi, że bez problemu zmienisz rozmiar swoich ubrań pomimo braku doświadczenia.

Ciekawe dodatki

Często zdarza się, że po kilku latach noszenia ubrania zaczynają się nudzić. Wychodzą z mody lub po prostu przestają być atrakcyjne. W takiej sytuacji była chyba każda kobieta, ale jeśli ubrania są w dobrym stanie, wcale nie musisz ich wyrzucać.

Wystarczy odrobina kreatywności, żeby ubrania zyskały nowe życie, na przykład poprzez dodanie do nich kawałków kolorowego materiału, ciekawych wzorów, albo naszywek. Janome oferuje szeroki wybór maszyn do szycia, zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Dodanie do ubrań personalizowanych elementów nie zawsze wymaga użycia maszyny do szycia. Zwykłe naszywki, które możesz kupić w pasmanterii albo w internecie, możesz doszyć ręcznie. Motywy nawiązujące do seriali, zespołów muzycznych lub filmów mogą naprawdę ożywić stary t-shirt lub dżinsy.

Jaką maszynę wybrać na początek przygody z krawiectwem?

Choć wiele prostych przeróbek możesz zrobić ręcznie, przychodzi moment, w którym nie da się wykonać pewnych projektów bez maszyny do szycia. Pojawia się wtedy dylemat – jaki model maszyny wybrać. Na samym początku nie warto inwestować w bardzo rozbudowane i zaawansowane modele, ponieważ większości z tych funkcji i tak nie użyjesz. Zwróć jednak uwagę, żeby maszyna posiadała wszystkie podstawowe tryby oraz kilka dodatkowych urozmaiceń.

Model Janome Jubile 60507 to idealny model dla początkujących krawcowych. Jest prosty w obsłudze i pozwala na zrealizowanie zarówno najprostszych, jak i nieco bardziej wymyślnych projektów. Na początek swojej przygody z krawiectwem to doskonały wybór, ponieważ ta maszyna będzie służyła Ci przez lata, nawet kiedy rozwiniesz już swoje umiejętności.

Wyrzucanie ubrań to bardzo duży problem w naszym społeczeństwie. Wszechobecny konsumpcjonizm sprawił, że ubrania po dwóch sezonach są wyrzucane i zastępowane nowymi, kiedy mogłyby jeszcze służyć przez kilka lat. Możesz być eko i wyglądać modnie. Dzięki przeróbkom swoich ubrań możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy i zawsze ubierać się oryginalnie.

Zdj. główne: Shruti Sahu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Inspirujące doświadczenie dla zdrowia i kondycji
Inspirujące doświadczenie dla zdrowia i kondycji
Obozy fitness stają się coraz popularniejsze wśród osób poszukujących aktywnego wypoczynku i skutecznej motywacji do poprawy swojej kondycji fizycznej.
Ostatnie wpisy