Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Wiele osób, które dowiadują się o zbyt wysokim poziomie cholesterolu, obawia się skomplikowanej i długotrwałej terapii. Okazuje się jednak, że ustabilizowanie cholesterolu na odpowiednim poziomie może być całkiem przyjemne, a podjęte działania mogą skutkować wieloma korzystnymi zmianami w wielu sferach życia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co powinieneś robić, aby obniżyć poziom cholesterolu i żyć zdrowo.
Choć cholesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zbyt duża jego ilość może wywołać poważne problemy. Większość cholesterolu, który krąży w naszej krwi, produkujemy sami. Stanowi on materiał do budowy zdrowych błon komórkowych, hormonów płciowych, a nawet jest potrzebny do wytwarzania i właściwego przyswajania witaminy D.
Problemem może być natomiast jego nadmiar. Jeśli cholesterolu jest zbyt dużo, ma on tendencję do wbudowywania się w ściany tętnic i tworzenia tzw. blaszek miażdżycowych. Mogą one utrudniać przepływ krwi, a w skrajnych sytuacjach prowadzić do całkowitego zablokowania. To właśnie w ten sposób uruchamia się mechanizm powstawania choroby wieńcowej, zatorów i udarów. Nadmiar cholesterolu wpływa też na inne choroby układu krążenia, bo organizm w celu zapewnienia właściwego przepływu krwi podnosi jej ciśnienie.
Zbyt wysoki poziom cholesterolu zazwyczaj jest efektem zaniedbania w zakresie codziennej aktywności i stosowania właściwej diety. Wbrew pozorom to nie produkty bogate w cholesterol są odpowiedzialne za jego wzrost. Udział cholesterolu pochodzącego z diety zazwyczaj nie przekracza 30% ogólnej jego ilości.
Najskuteczniejszym sposobem stabilizacji cholesterolu na właściwym poziomie jest zmiana nawyków dietetycznych i wprowadzenie właściwej ilości odpowiedniego typu aktywności fizycznej.
Do codziennego jadłospisu warto wprowadzić odpowiednio dobrane zioła na cholesterol. Można je zamówić na stronie https://www.izielnik.pl/ziola-na-cholesterol. Warto zmniejszyć ilość tłustego mięsa i zastąpić je chudym mięsem drobiowym, owocami morza, rybami. Zdecydowanie należy unikać mięsa smażonego, szczególnie w głębokim tłuszczu. Zamiast soli zacznij stosować zioła i przyprawy. Zrezygnuj z białego pieczywa, słodyczy, makaronów i wszelkich produktów zbożowych.
Codziennie idź na szybki spacer i dopilnuj, aby trwał co najmniej 30 minut. Możesz iść popływać albo przejechać 10 kilometrów na rowerze. Dzięki temu zyskasz więcej energii i możesz zupełnie zmienić rozkład swojego dnia. Warto!
Grafika: freepik.com