Najlepszy tusz do rzęs – jak znaleźć produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb?

Najlepszy tusz do rzęs – jak znaleźć produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Tusz do rzęs to jeden z najważniejszych kosmetyków w makijażu oczu. Nie tylko podkreśla i wydobywa urodę rzęs, ale także nadaje im objętości, długości i kształtu. Tusz do rzęs może zmienić cały wyraz twarzy i sprawić, że spojrzenie będzie bardziej intensywne, zmysłowe lub romantyczne. Jednak nie każdy tusz jest taki sam i nie każdy pasuje do każdego typu rzęs. Jak więc wybrać najlepszy dla siebie?

Rodzaje tuszów do rzęs

Na rynku kosmetycznym istnieje wiele rodzajów tuszów do rzęs, które różnią się między sobą przeznaczeniem, składem i efektem. Niektóre z nich są stworzone do podkreślenia naturalnego piękna rzęs, inne do nadania im spektakularnego wyglądu. Oto najpopularniejsze rodzaje tuszów do rzęs i ich charakterystyka.

Tusz pogrubiający

Ma za zadanie zwiększyć objętość rzęs i sprawić, że będą wyglądać na bardziej gęste i pełne. Tusz ma zazwyczaj gęstą konsystencję i zawiera w swoim składzie specjalne mikrosfery lub włókna, które otulają każdą rzęsę i tworzą na niej dodatkową warstwę.

Tusz wydłużający

Stworzony, by przedłużyć rzęsy i sprawić, że będą wyglądać na dłuższe i bardziej zalotne. Tusz wydłużający rzęsy ma zazwyczaj lekką i płynną konsystencję i zawiera w swoim składzie specjalne polimery lub włókna, które przedłużają każdą rzęsę.

Tusz podkręcający

Taka maskara ma za zadanie podkręcić rzęsy i sprawić, że będą wyglądać na bardziej uniesione i otwarte. Zawiera w swoim składzie specjalne woski lub żywice, które utrwalają podkręcenie rzęs i zapobiegają ich opadaniu. Podkręcający tusz do rzęs ma zwykle zakrzywiony lub spiralny aplikator, który umożliwia podniesienie i podkręcenie każdego włoska.

Po czym poznać dobry tusz do rzęs?

Jaki jest najlepszy tusz do rzęs? To kwestii indywidualna: zależy od rodzaju rzęs, naszych upodobań i efektu, jaki chcemy osiągnąć w makijażu. Jednak dobry tusz do rzęs ma pewne cechy, które świadczą o jego jakości. Należą do nich:

Konsystencja i kolor

Konsystencja tuszu do rzęs wpływa na to, jak łatwo i równomiernie się go nakłada, jak szybko się schnie i jak dobrze się trzyma na rzęsach. Zbyt gęsty tusz do rzęs może być trudny do rozprowadzenia i tworzyć grudki, zbyt płynny może być niewystarczająco kryjący i spływać z rzęs. Dobrej jakości maskara nie będzie tez za bardzo lepka, gdyż wówczas może  sklejać rzęsy i utrudniać ich rozczesywanie. Idealna konsystencja tuszu do rzęs sprawia też, że maskara nie rozmazuje się i nie kruszy, a także nie podrażnia oczu.

Trwałość

Trwałość to cecha, która decyduje o tym, jak długo tusz do rzęs utrzymuje się na rzęsach i jak odporny jest na czynniki zewnętrzne. Trwałość tuszu zależy od jego składu. Najlepsza jakościowo maskary są wyjątkowo trwałe i mogą wytrzymać nawet kilkanaście godzin bez poprawek, a dodatkowo świetnie zachowują się podczas demakijażu, ponieważ nie wymagają zbyt mocnego tarcia i szarpania rzęs.

Aplikator

Aplikator czyli spiralka maskary to element, który bezpośrednio decyduje o tym, jak maluje dana maskara i jaki efekt tworzy na rzęsach. Jest niezmiernie ważnym  elementem dobrego tuszu do rzęs, ponieważ to właśnie ona wpływa również na to jak dokładnie i precyzyjnie rozprowadza się maskara  na włoskach.  Istnieje wiele rodzajów aplikatorów tuszu do rzęs, które różnią się między sobą kształtem, rozmiarem i materiałem. Ich dobór jest kwestią indywidualną, ale warto pamiętać, że tylko najlepszej jakość maskary mają idealnie dobrany rodzaj spiralki do formuły i konsystencji tuszu, tak, abyś mogła uzyskać jak najlepszy zamierzony efekt w makijażu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
ABC pielęgnacji cery 70-latki
ABC pielęgnacji cery 70-latki
Poznaj tajniki pielęgnacji cery dojrzałej! Panie po 70. roku życia powinny zaopatrzyć się kremy regenerujące i wygładzające naskórek. W co jeszcze? Sprawdź!
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?