Nie lubisz swojego uśmiechu? Sprawdź, jak to zmienić!

Nie lubisz swojego uśmiechu? Sprawdź, jak to zmienić!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Piękny uśmiech to droga dla wielu kobiet do zyskania pewności siebie. Co jednak mamy zrobić, kiedy nie czujesz się z nim komfortowo? Sprawdź nasze rozwiązania!

Rozjaśnij swój uśmiech

Wybielanie zębów to zabieg, który pozwoli Ci uzyskać piękny uśmiech. Możesz przeprowadzić go sama przy pomocy produktów dostępnych w drogeriach lub aptekach. Samodzielny proces jest jednak często nieskuteczny, lepszą inwestycją będzie więc udanie się do dentysty. Będziesz pod stałą kontrolą profesjonalisty, który zadba o to, by wybielanie przebiegło pomyślnie.

Jeśli zdecydujesz się wybielać zęby profesjonalnie, cały zabieg powinien zająć od godziny do półtorej. Dentysta nałoży na Twoje szkliwo produkt zawierający małe stężenie wybielacza, a następnie w dwudziestominutowych etapach będzie oświetlał Twoje zęby laserowym światłem. Zabieg jest bezbolesny.

Wyprostuj zęby

Często powodem brzydkiego uśmiechu są krzywe, nachodzące na siebie zęby. Jeśli to właśnie one odbierają Ci radość ze swojego wyglądu, skonsultuj się z ortodontą w swojej okolicy, który omówi z Tobą możliwość założenia aparatu.

Być może jesteś niechętna temu pomysłowi, bo aparaty ortodontyczne kojarzą Ci się z ciężkim drutem nakładanym na zęby. Na szczęście w dzisiejszych czasach opcją są transparentne aparaty. Działają tak samo jak te tradycyjne, ale są niewidoczne dla oka i w żaden sposób nie wpływają na Twój wygląd. Musisz się jednak liczyć z tym, że ich koszt założenia jest wyższy.

Jeśli obawiasz się procesu zakładania aparatu – nie ma czego. Cała procedura jest bezbolesna. Ortodonta przygotowuje Twoje zęby, a następnie przykleja zamki do ich powierzchni za pomocą kleju, który potem utwardza specjalnym światłem. Na sam koniec dobiera odpowiedni drut. Co jakiś czas będziesz musiała pojawiać się na wizytach kontrolnych, na których ortodonta może wymienić Ci drut na grubszy lub cieńszy, w zależności od tego, w jakim staniem są Twoje zęby. Te wymiany mogą być bolesne i możliwe, że będziesz musiała przez pierwsze kilka dni po każdym nałożeniu drutu spożywać tylko płyny, ale dla wielu osób cały półtora letni proces noszenia aparatu przebiega bezproblemowo.

Licówki

Licówki mają formę cienkich osłonek wykonanych zazwyczaj z porcelany lub materiałów kompozytowych, które używane jako protezy przykleja się na powierzchnię zęba. To skuteczna forma zakrywania trwałych przebarwień, ubytków czy pęknięć. Dobrze wykonane licówki niczym się nie różnią w wyglądzie od prawdziwych zębów. Szczególnie pomocne będą dla pacjentów z diastemą, czyli przerwą między jedynkami.

Tradycyjne licówki wymagają odpowiedniego przygotowania zębów przed zabiegiem, które często polega na ich oszlifowaniu, niekiedy aż do całkowitego usunięcia ich szkliwa. Ta procedura jest nieodwracalna i, niestety, często bolesna. Dlatego wielu ludzi decyduje się zamiast tego na licówki kompozytowe, o których przeczytasz na https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/licowki-kompozytowe/. Dają taki sam efekt pięknego uśmiechu jak ich ceramiczne odpowiedniki, a jednocześnie nie naruszają naturalnej struktury zęba i są całkowicie zdejmowalne, gdybyśmy chcieli z nich w przyszłości zrezygnować.

Naucz się pozować do zdjęć

Być może problemem nie są Twoje zęby, tylko to, jak pozujesz do zdjęć. Robiąc selfie, skieruj aparat na swoją najlepszą stronę twarzy. Unikaj robienia zdjęć statycznych, gdzie patrzysz się z głową prosto skierowaną do kamery. Kiedy się uśmiechasz, rób to naturalnie, bez zaciskania mięśni. Jeśli masz z tym problemy, wykonaj kilka prostych ćwiczeń, żeby rozluźnić twarz przed przystąpieniem do zdjęcia. Następnie wykorzystaj kąty na swoją korzyść i delikatnie przechyl głowę, kierując kamerę do góry i wypinając podbródek. Dzięki temu będziesz wyglądała lepiej.

Przeczytaj też: JAK WYGRAĆ WALKĘ Z KOMPLEKSAMI? PODPOWIADAMY, CO ZROBIĆ, BY W KOŃCU POKOCHAĆ SWOJE CIAŁO

Zdjęcie główne: Christian Vierig/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać idealny kardigan do twojego stylu: przewodnik po modzie importowanej z Turcji
Jak dobrać idealny kardigan do twojego stylu: przewodnik po modzie importowanej z Turcji
Odkryj sekrety doboru idealnego kardiganu do swojego stylu, inspirowane modą importowaną z Turcji. Poznaj różnorodność modeli i wskazówki na to, jak nosić te wszechstronne okrycie.
Tagi
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?