Perfumy niszowe – unikatowy zapach dla niej i dla niego

Perfumy niszowe – unikatowy zapach dla niej i dla niego
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wszystkie dostępne w sieciówkach perfumy zaczynają Ci pachnieć podobnie? Możesz przyszedł czas na to, aby sięgnąć po perfumy niszowe. Dowiedz się, czym są niszowe zapachy, dla kogo są przeznaczone i na jakie marki zwrócić uwagę.

Perfumy niszowe – co to jest?

Powszechnie znane perfumy, które możemy znaleźć w drogeriach i sieciowych perfumeriach, są najczęściej produktami marek, które związane są głównie z modą. Nie są to natomiast marki, które od samego początku swojego istnienia związane są stricte z perfumami i właśnie wokół tej dziedziny skupiają całą swoją działalność. Skutkuje to tym, że większość ich kompozycji skupia się wokół pewnych utartych, lubianych przez masowego odbiorcę schematów, które sprawiają, że poszczególne perfumy są do siebie bardzo podobne.

Tymczasem perfumy niszowe to produkty, które są tworzone przez marki wyspecjalizowane właśnie w tej branży, a ich działalność skupia się wyłącznie na komponowaniu nowych zapachów. Właśnie dlatego perfumy niszowe znacząco odbiegają od tego, co proponują mainstreamowe marki. Niszowe zapachy cechują się:

  • nieszablonowymi, wyjątkowymi kompozycjami, w których składniki zapachowe i ich zestawienia są nieoczywiste i odważne;
  • wykorzystaniem rzadkich i ekskluzywnych składników;
  • sięganiem po syntetyczne olejki zapachowe, które odwzorowują zapachy zjawisk, których nie da pozyskać w naturalny sposób, np. zapach słońca, ognia, prochu strzelniczego czy morskiej bryzy;
  • brakiem kampanii reklamowych z udziałem celebrytów;
  • trudniejszą dostępnością, która obejmuje przede wszystkim specjalistyczne perfumerie.

Niszowe perfumy często są droższe niż mainstreamowe propozycje, nie jest to jednak reguła, bowiem niektóre marki oferują zapachy w cenach zbliżonych do mainstreamu bądź nawet niższych.

Dla kogo są perfumy niszowe

Niszowe zapachy to kompozycje trudniejsze w odbiorze, przez mało wtajemniczonych zwykle nie są lubiane, ponieważ wykraczają daleko poza bezpieczne normy, oferowane przez mainstream. Dlatego sięgają po nie przede wszystkim osoby, które nie boją się wyróżnić, szukają czegoś, co podkreśli ich wyjątkowy charakter i osobowość. Perfumy niszowe to oczywiście gratka dla wszystkich miłośników perfum, którzy lubią raczyć swoje nosy oryginalnymi kompozycjami.

Perfumy niszowe damskie – wyjątkowe zapachy dla kobiet

Jesteś znudzona powtarzalnymi kompozycjami, w których dominują kwiaty i owoce? Czymś zupełnie nieoczywistym możesz pachnieć, sięgając po perfumy niszowe damskie. Jeżeli właśnie w zapachu widzisz sposób na podkreślenie swojej indywidualności, zwróć uwagę na takie marki perfum, jak m.in. Parfums de Marly, Byredo, Amouage, Tom Ford, Atelier.

Perfumy niszowe męskie – oryginalne zapachy dla panów

Perfumy niszowe męskie chętnie wybierane są przez mężczyzn, którzy są pewni siebie, lubią eksponować swoją osobowość na zewnątrz i nie obawiają się wyzwań. Jednocześnie cenią sobie oryginalność i chcą wyraźnie wyróżnić się z tłumu. Jeśli zatem szukasz męskich perfum niszowych, zwróć uwagę na kompozycje takich marek, jak Montale, Escentric Molecules, Serge Lutens, Creed, Guerlain.

Pachnij wyjątkowo i oryginalnie

Jeśli perfumy to Twoja pasja, a najwięcej emocji wzbudzają w Tobie ekskluzywne kompozycje, to z pewnością prędzej czy później wylądujesz w świecie perfum niszowych. Chcesz dowiedzieć się więcej o niszowych kompozycjach? Cennych informacji dostarczy Ci artykuł „Perfumy niszowe – czym są i co je odróżnia od perfum znanych marek?”, z którego dowiesz się jeszcze więcej na temat tych produktów. Nie mamy wątpliwości, że bardzo szybko docenisz jakość i oryginalność perfum, których największą siłą jest to, że wychodzą poza przyjęte w mainstreamie schematy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 kont na Instagramie, które udowadniają, że piękno nie ma kształtu
5 kont na Instagramie, które udowadniają, że piękno nie ma kształtu
Piękne, odważne i pewne siebie. Poznaj 5 super kobiet, które pokazują na Instagramie swoje ciało zgodne z ideą body positive!
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?