Balet dla dorosłych – dlaczego założenie pointów to dobry pomysł w każdym wieku?

Balet dla dorosłych – dlaczego założenie pointów to dobry pomysł w każdym wieku?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Panuje przekonanie, że przygodę z baletem należy zacząć w bardzo wczesnym wieku, najlepiej przedszkolnym. Im wcześniej rozpoczniemy edukację w tym zakresie, tym większe szanse na osiągnięcie sukcesu w tym zawodzie. Jednak balet to nie tylko zawodowy taniec, ale także świetna forma rozrywki i ruchu. Mogą go zatem tańczyć ludzie w różnym przedziale wiekowym. Liczy się w końcu czerpanie radości z tego co robimy. 

Tańczyć każdy może

Balet dla dorosłych to zajęcia, które gromadzą coraz liczniejsze grono zainteresowanych, bez względu na wiek i wykonywany zawód. Często pojawiają się także zawodowi tancerze lub sportowcy, którzy chcą poznać dodatkowe ruchy lub rozciągnąć mięśnie. Co łączy tych ludzi?

Cel, bowiem każdy z nich z pewnością czuje rytm i kocha tańczyć, a do tego ceni sztukę, jaką jest balet. Poziom zaawansowania oceniany jest zawsze na zajęciach, przez wykwalifikowanego instruktora, po czym uczestnik kierowany jest do odpowiedniej grupy.

Dlaczego akurat balet?

Sporo osób zagląda na zajęcia próbne, aby sprawdzić, czym właściwie jest balet w praktyce. Często kojarzy się on z różowymi spódniczkami i obcisłym trykotem z muzyką klasyczną w tle. Nic bardziej mylnego. Balet to przede wszystkim gimnastyka oraz trening mięśni. Przekraczanie swoich barier i nauka dyscypliny. Na zajęciach można nauczyć się bardzo wiele np. koordynacji, rozciągania mięśni całego ciała, gracji, wyćwiczyć mięśnie, czy zrzucić kilka kilogramów. Tylko na filmach i zdjęciach kroki baletowe wydają się lekkie i zwiewne, nie widać jakiego trudu i wysiłku, jakie wymagają dane figury. 

Już po kilku zajęciach można zorientować się, czy czujemy balet, a jeśli tak, to ile może on dać nam satysfakcji. Na tych zajęciach możemy nie tylko wyćwiczyć ciało i nauczyć się ruchów, ale również miło spędzić czas. Tradycyjne ćwiczenia na siłowni nie oferują pracy z muzyką, która dyktuje każdy ruch. Przy pomocy wyuczonych kroków można też stworzyć pełną choreografię i zabłysnąć na niejednej imprezie.

Jak skorzysta na tym nasza sylwetka?

Ćwiczenia prezentowane na zajęciach z baletu bardzo korzystnie wpływają na naszą sylwetkę, wydłużają i wysmuklają mięśnie, dodają gracji i lekkości przy poruszaniu, a do tego wymuszają wyprostowaną postawę. Ćwiczenia baletowe to zupełnie inna bajka niż bieganie czy fitness, więc jeśli nie odnajdujemy się w tych aktywnościach, to właśnie ten klasyczny taniec będzie dla nas. Balet wspomaga także redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnia ciało. A co z kondycją? Na nią też działa jak zbawienie, trucht po schodach na czwarte piętro już nie będzie dla nas wyzwaniem! 

Dla niektórych balet staje się sensem życia, po zajęciach w szkole tańca, kształcą dalej swoje umiejętności, a nawet rozpoczynają pracę przy spektaklach z zespołami baletowymi. Niektórzy doszkalają swój warsztat, posiłkując się innymi stylami tańca.

Figury dostosowane do wieku

Tak naprawdę naukę poszczególnych figur czy nawet stania na pointach można nauczyć się w każdym wieku. Nie ma znaczenia płeć czy stopień rozciągnięcia na wstępie, liczą się chęci i samodyscyplina. Jedyną przeszkodą mogą być ewentualne kontuzje z przeszłości, które np. blokują całkowity wyprost nogi. Warto zatem skorzystać z tej możliwości i poszukać zajęć baletowych w swojej okolicy. Z pewnością ten rodzaj tańca da nam masę satysfakcji. Przekraczanie granic, nowe  umiejętności, zdrowsze ciało i wypoczęty umysł – to wszystko, co możemy zyskać. Zazwyczaj zajęcia próbne są bezpłatne, także poza czasem nic nie tracimy. A w końcu tańczyć każdy może.

Przeczytaj też: DLACZEGO W KAŻDYM WIEKU WARTO SKAKAĆ NA SKAKANCE?

Zdjęcie główne: Budgeron Bach/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zrozumienie i radzenie sobie z bólem w fibromialgii poprzez wsparcie psychoterapeutyczne
Zrozumienie i radzenie sobie z bólem w fibromialgii poprzez wsparcie psychoterapeutyczne
Artykuł o fibromialgii zgłębia techniki psychoterapeutyczne i metody zrozumienia bólu. Poznaj jak wsparcie psychologiczne może pomóc w radzeniu sobie z chorobą.
Tagi
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?