5 podcastów, których chętnie posłuchasz razem z mamą i babcią

5 podcastów, których chętnie posłuchasz razem z mamą i babcią
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podcasty to bardzo popularna forma rozrywki. Coraz więcej osób przy codziennych czynnościach słucha ciekawych historii lub poradników. Sprawdzają się podczas jazdy samochodem, sprzątania mieszkania czy nawet uprawnia aktywności fizycznej. Można także wykorzystać je do miłego spędzenia czasu i dyskusji ze swoją mamą i babcią. 

Przy odpowiednim doborze tematyki zaszczepisz w nich na stałe miłość do podcastów. Oto nasze propozycje, które przypadną do gustu każdej kobiecie, bez względu na wiek!

Podcasty dla każdej kobiety

Każda z nas ma inne zainteresowania. Tyczy się to także naszych mam i babć. Są jednak tematy, które z całą pewnością zainteresują wiele kobiet w różnym przedziale wiekowym. Poznaj nasze propozycje podcastów dla damskiego grona słuchaczy.

1. „Matka też człowiek”

Ten podcast przypadnie do gustu każdemu, a zwłaszcza kobietom ceniącym sobie autentyzm. Rozmowy, które prowadzi Justyna Szyc-Nagłowska, poruszają ważne tematy związane z życiem w rodzinie. Prowadząca sama jest matką i doskonale zna trud macierzyństwa. Do swoich pogadanek zaprasza różnych gości, również mężczyzn. Nie brakuje rozmów o biznesie, roli kobiety w zasilaniu budżetu domowego, a także porad związanych z wychowaniem dzieci. Wiele wnoszą także odcinki, które prowadzą pedagogowie, dziennikarze i znane matki. Każdy z gości przedstawia swoje podejście do życia, często towarzyszą temu zabawne domowe historyjki.

2. „Pani Swojego Czasu od kuchni”

Za Panią Swego Czasu stoi Ola Budzyńska, która już od kilku dobrych lat zachęca kobiety do produktywnego zarządzania swoim czasem. Pomaga wyznaczać sobie cele, a także podpowiada jak odpoczywać i znaleźć czas na wszystko w ciągu dnia. Ola zachęca kobiety do aktywności zawodowej i zakładania własnych biznesów. Pokazuje, że często warto zaryzykować i postawić na realizację własnych marzeń. Z pewnością taki podcast przypadnie do gustu zarówno Twojej mamie, jak i babci. Wiele inspiracji, które z niego wyniesiecie, pozwoli Wam wieść bardziej poukładane życie.

3. „Pasztet Podcast”

Lady Pasztet to postać instagramowa wykreowana przez Katarzynę Barczyk-Matkowską. Autorka tego podcastu rozprawia o feminizmie, roli matki, a także o tym jak być kobietą w zmieniającym się społeczeństwie. Często porusza tematy bardzo istotne dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej. Poleca także znakomite lektury, które są uzupełnieniem jej filozoficznych dywagacji. Świetnie sprawdzi się do codziennego słuchania w gronie najbliższych, nie tylko kobiet.

4. „Ja i moje przyjaciółki idiotki”

Temat związkowy nie ma tajemnic dla autorki tego jakże pouczającego podcastu. Joanna Okuniewska z niesamowitą lekkością opowiada o trudach bycia w relacji z drugim człowiekiem. Nie ma tu miejsca na słodzenie i przesadne gloryfikowanie. Są twarde fakty i spora doza goryczy, ale okraszona niebanalnym humorem. Wiele kobiet zachwyca się historiami opowiadanymi przez autorkę podcastu i zaśmiewa się do łez. Z pewnością przypadnie on do gustu kobietom w każdym wieku, zwłaszcza tym, które mają do siebie wiele dystansu.

5. „Słuchowisko. Pogadajmy o życiu”

Justyna Mazur, która jest autorką tego podcastu, rozprawia o życiu. Ma niezwykle uspokajający głos, co sprawia, że jej podcasty okażą się wspaniałe na odprężenie. Justyna ma w sobie ogromną dojrzałość i bardzo poważnie podchodzi do wielu aspektów życia. Po kilku odcinkach możesz mieć wrażenie, jakbyś rozmawiała z przyjaciółką. Uwaga! To uzależnia!

Zdj. główne: Will Francis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Proces terapii uzależnień. Co możesz oczekiwać podczas leczenia stacjonarnego?
Proces terapii uzależnień. Co możesz oczekiwać podczas leczenia stacjonarnego?
Od czego zaczyna się leczenie uzależnień, co dalsze kroki w terapii mogą objąć, i jak wygląda proces powrotu do zdrowia? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć przebieg leczenia stacjonarnego na uzależnienia.
Ostatnie wpisy