5 powodów, dla których od teraz będziesz robiła codziennie brzuszki, niezależnie od wieku

5 powodów, dla których od teraz będziesz robiła codziennie brzuszki, niezależnie od wieku
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywność fizyczna to znakomity sposób na redukcję stresu, poprawę wyglądu skóry oraz lepsze dotlenienie organizmu. Jednym z najpopularniejszych ćwiczeń są brzuszki, czyli podnoszenie klatki piersiowej z jednoczesnym napięciem mięśni brzucha. Dlaczego ten element warto wpleć do swoich codziennych treningów?

5 korzyści dla których warto robić brzuszki każdego dnia

1. Wzmocnienie mięśni brzucha

Mięśnie umiejscowione na brzuchu stabilizują i wpływają na postawę całej sylwetki. Brzuszki są ćwiczeniem, które w prosty sposób uaktywnia odpowiednie grupy mięśniowe odpowiedzialne na wzmocnienie brzucha oraz kręgosłupa. Tego typu trening poprawia również elastyczność mięśni głębokich, których zadaniem zapewnienie ciału motoryki. Jest to więc ćwiczenie, które, o ile nie ma ku temu przeciwskazań powinny wykonywać osoby w każdej grupie wiekowej.

2. Pomoc w codziennych czynnościach

Odpowiednio wzmocnione mięśnie brzucha, kręgosłupa oraz grzbietu sprawiają, że wykonywanie codziennych zadań staje się o wiele prostsze. Wpływa to bezpośrednio na poprawę komfortu życia, zwłaszcza gdy musimy przenieść ciężkie zakupy lub schylić się po jakiś przedmiot. Wykonywanie brzuszków oraz innych ćwiczyć może również łagodzić negatywne skutki pracy siedzącej.

3. Ujędrnienie skóry brzucha

Napinanie i rozluźnianie mięśni brzucha może skutkować poprawą elastyczności skóry wokół pasa. Aktywność fizyczna sprawia, że skóra produkuje większą ilość kolagenu. Jest to białko, którego funkcją jest dbanie o odpowiednią gęstość i sprężystość skóry. To wspaniały sposób na poprawę jakości skóry bez wydawania pieniędzy na drogie zabiegi upiększające. Pomocą w uzyskaniu pięknej skóry może być stosowanie produktów nawilżających oraz regularne szczotkowanie ciała na sucho.

4. Estetyczny wygląd brzucha

Trud włożony w wykonywanie regularnie brzuszków może się opłacić. Zwłaszcza, gdy zamiast fałdek tłuszczu na brzuchu zaczną się zarysowywać mięśnie. Zrobienie tzw. kaloryfera na brzuchu zmaga jednak różnego rodzaju aktywności oraz przestrzegania odpowiedniej diety. Same brzuszki, bez zdrowego odżywiania i deficytu kalorycznego mogą nie być wystarczające.

5. Wymodelowanie talii

Regularne ćwiczenie brzuszków może być rewelacyjnym sposobem na wymodelowani talii. W tym celu warto modyfikować standardowe brzuszki wykonując również inne praktyki. W procesie modelowania talii pomocne mogą być skręty tułowia z nogami zgiętymi w kolanach i uniesionymi nieco ponad podłożone. W ten sposób uaktywniamy mięśnie skośne brzucha, które sprawiają, że mamy wcięcie w tali.

Przeczytaj też: 3 KROJE SUKIENEK, W KTÓRYCH WŁAŚCICIELKI RÓŻNYCH FIGUR BĘDĄ PREZENTOWAĆ SIĘ DOSKONALE

Zdjęcie główne: fizkes/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o wygląd skóry?
Jak dbać o wygląd skóry?
Chcesz mieć piękną, zdrową i promienną cerę, ale nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy, jak dbać o skórę, by wyglądała młodo przez długo czas.
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?