Czy księżyc naprawdę ma wpływ na nasze zdrowie?

Czy księżyc naprawdę ma wpływ na nasze zdrowie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli podczas pełni księżyca nie możesz spać, to prawdopodobnie jesteś jedną z osób, które odczuwają wpływ księzyca na nasz organizm. Nic dziwnego – nie od dziś wiadomo że księżyc ma wpływ na wszelkie istoty żyjące. Jeżeli chcesz się o tym dowiedzieć więcej, to przeczytaj ten artykuł!

Badania naukowe pokazują, że biorytm księżyca to rytm emocji, który objawia się wrażliwością i nerwowością. Naukowcy nie mogli tego całkowicie dowieść, ale ludność prymitywna jego działanie miała za oczywiste. Twierdzi się, że ciało człowieka reaguje na drgania wywoływane przez rotacje księżyca oraz układ pozostałych planet. To z kolei wpływa na organy w naszym organizmie. Udowodniono również, że podczas pełni księzyca wzrasta apetyt, gdyż żołądek produkuje wtedy więcej soków trawiennych. 

Co się przypuszcza?

Niektóre aspekty wpływu księżyca na nasze zdrowie nie zostały udowodnione przez naukowców, ale nie są też przez nich negowane. Należy do nich czułość oczu na kolory podczas pełni. Podobno ludzkie oko staje się wtedy bardziej wrażliwe na czerwony kolor niż na niebieski. Co więcej, przypuszcza się, że wzrasta ryzyko komplikacji u osób chorujących na serce. 

Jakie fazy księżyca mogą mieć wpływ na nasze życie?

Odbierający księżyc

Podczas odbierającego księżyca możesz czuć się nieco bardziej zmęczona. Jego działanie jest pocące i wysuszające. W tej fazie jednak szybciej zachodzi proces zdrowienia i regeneracji. Może pojawić się wzmożony apetyt, ale mimo tego nie przybierzesz na wadze. W tej fazie podobno najlepiej poddać się operacji, jeżeli takowa jest planowana. 

Księżyc przybierający

Przybierający księżyc ma działanie gromadzące energię. Pomaga to lepiej funkcjonować organizmowi i wzmacniać go. 

Nowy księżyc

Przypuszcza się, że w tej fazie księżyca dieta jest zdecydowanie bardziej efektywna. Dzieje się tak z tego powodu, że organizm wykazuje wysoką gotowość do zwalczania toksyn. To dobry czas na pozbycie się zbędnych kilogramów!

Pełnia księżyca

Podczas pełni księżyca wzrasta temperatura naszego ciała. Te osoby, które wykazują nadpobudliwość, mają wtedy skłonność do histerii i są zdecydowanie bardziej wrażliwe. W tej fazie księżyca przychodzi na świat najwięcej dzieci, a zioła podczas niej zbierane mają być bardziej skuteczne.

Jak radzić sobie z problemami ze snem podczas pełni księżyca?


Niejedna osoba boryka się z problemami ze snem podczas pełni księżyca. Może to być bardzo uciążliwe, warto więc znać sposoby na radzenie sobie z takimi sytuacjami. Po pierwsze należy przed snem zrezygnować z przeglądania telefonu. Najlepiej zamienić go na książkę, która pomoże nam się odprężyć i nie będzie nadmiernie męczyła oczu. Poza tym warto sięgnąć po środki na sen na bazie melatoniny. Ta pomaga w zaśnięciu, delikatnie uspokaja i pozwala odprężyć się podczas snu.

Zdj. główne: malith d karunarathne/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kosmetyki naturalne – co musisz o nich wiedzieć?
Kosmetyki naturalne – co musisz o nich wiedzieć?
Choć kosmetyki naturalne cieszą się rosnącą popularnością, nie oznacza to wcale, że nie mamy żadnych wątpliwości związanych z ich używaniem. Warto więc przybliżyć najważniejsze informacje na ich temat obalając przy okazji sporą grupę mitów.
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?