Na czym polega liposukcja?

Na czym polega liposukcja?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nadmiar tkanki tłuszczowej może nie tylko wpływać na obniżenie samooceny, ale przede wszystkim obniżać kondycję i pogarszać stan naszego zdrowia. Czasami zdrowa, zbilansowana dieta i ćwiczenia fizyczne nie przynoszą oczekiwanych efektów. Pomocne w takich sytuacjach są zabiegi medycyny estetycznej – na przykład liposukcja.

Liposukcja – jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Wiele osób zmagających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej decyduje się na skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Najpopularniejszym zabiegiem pomagającym pozbyć się nadwagi jest liposukcja. Odsysanie tłuszczu najczęściej dotyczy części ciała, w których gromadzi się najwięcej tego rodzaju tkanki – z brzucha, ud, czy pośladków. Jednak można dokonać korekty także innych partii ciała, na przykład ramion lub pleców.

Liposukcja przeprowadzana jest przez lekarzy medycyny estetycznej, którzy doradzają pacjentom najlepsze rozwiązanie problemu. Usuwana jest określona ilość tkanki, tak aby efekty były zadowalające, jednak nie zagrażały zdrowiu osoby poddającej się odsysaniu tłuszczu. Mimo dostępności nowoczesnych metod o niewielkiej inwazyjności liposukcja dalej jest zabiegiem medycznym, dlatego osoby poddające się jej powinny być w pełni zdrowe i nie posiadać przeciwwskazań, takich jak choroby układu krążenia lub nerek.

Liposukcja ultradźwiękowa dla kobiet i mężczyzn

Istnieje kilka metod odsysania tłuszczu, które różnią się wykorzystywanym przy zabiegu sprzętem. Jedną z najbezpieczniejszych strategii jest wykorzystanie ultradźwięków, które pozwalają na rozbicie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu łatwiejsze jej jest usunięcie. Dr Janusz Jaworowski korzysta z tej metody – liposukcja Białystok przeprowadzana w gabinecie tego specjalisty trwa zaledwie godzinę lub dwie i daje oszałamiające efekty, ponieważ podczas zabiegu można usunąć nawet 6 litrów tłuszczu.

Liposukcja VASER lipo to bezpieczny i szybki sposób pozbycia się nadprogramowych kilogramów. Usunięcie tkanki rozbitej przez ultradźwięki przebiega znacznie prościej, dzięki czemu zabieg trwa krócej i jest mniej inwazyjny. Efekty odsysania tłuszczu z zastosowaniem ultradźwięków są bardziej satysfakcjonujące i rzadziej dochodzi do powikłań oraz powstawania nierówności w rozłożeniu pozostałej tkanki w ciele.

Autoprzeszczep tkanki tłuszczowej 

U niektórych osób tkanka tłuszczowa w ciele rozkłada się w nieestetyczny sposób – tak gdzie jest pożądana jej brakuje, a w innych miejscach jest jej za dużo. O ile w drugiej sytuacji wystarczy odessanie tłuszczu, o tyle w pierwszej zwykle trzeba decydować się na kosztowne implanty. Liposukcja ultradźwiękowa daje możliwość wykonanie autoprzeszczepu, czyli przeniesienia odessanego tłuszczu w inne miejsce. 

Popularne jest wykonywanie zabiegów powiększenia piersi lub pośladków tą metodą. Tradycyjna liposukcja dostarcza tkankę tłuszczową o gorszej jakości, natomiast wykorzystanie ultradźwięków pozwala otrzymać gotowe do przeszczepu komórki. Z założenia taki zabieg jest mniej inwazyjny i obarczony mniejszym ryzykiem niż wprowadzanie implantów, ponieważ przeszczepiona tkanka jest pobierana od pacjenta, co eliminuje możliwość odrzucenia przeszczepu przez organizm. Na stronie https://drjaworowski.pl/ można znaleźć przydatne informacje na temat tego zabiegu.

Fot.: Inciclo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy zamienniki cukru w diecie dzieci są bezpieczne?
Czy zamienniki cukru w diecie dzieci są bezpieczne?
Analiza bezpieczeństwa i skutków zdrowotnych różnych zamienników cukru w diecie dzieci. Czy można je bezpiecznie stosować?
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?