Jakie zabiegi skonsultować z kosmetyczką?

Jakie zabiegi skonsultować z kosmetyczką?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy człowiek chce być piękny i atrakcyjny. Na takie osoby zwraca się uwagę, nie bez powodu mówi się również, że „piękni mają w życiu łatwiej”. Współczesne czasy bardzo dobrze pokazują, jak daleko są w stanie posunąć się ludzie, by zyskać wygląd, o którym marzą. Czy jednak każda metoda jest dobra, by osiągnąć cel?

Idealna cera – konsultacja u specjalisty

Problemy z cerą są zawstydzające i krępujące. Wiele osób nie potrafi poradzić sobie z uciążliwym trądzikiem, przetłuszczaniem się skóry, przebarwieniami czy szarością cery. Czasami kosmetyki nie dają zadowalających efektów i masz ochotę sięgnąć po coś innego – na przykład peelingi chemiczne – mediderma.pl, które mają za zadanie zwiększyć kontrolę sebum i rozwiązać problemy cery. Czy taki zabieg rzeczywiście może pomóc? Peelingi chemiczne są przystosowane do złuszczania skóry, wspomagają więc jej odnowę i regenerację. Warto jednak zastanowić się, czy Twoja cera nie jest zbyt podatna na podrażnienia i czy peeling jest dla Ciebie wskazany. Próbę z wykorzystaniem środków używanych podczas zabiegu może wykonać kosmetyczka, która specjalizuje się w ocenie i rozwiązywaniu problemów skórnych. Z jej pomocą będziesz w stanie sprawdzić reakcję swojej skóry na peeling na małym odcinku, ocenić szanse powodzenia zabiegu i przygotować plan pielęgnacji, który pomoże Ci wyjść z problemów. Z tego powodu warto odwiedzić salon kosmetyczny, zanim podejmiesz pracę z silnymi substancjami aktywnymi we własnym domu.

Zatrzymać starzenie się – czy to możliwe?

Jednym ze zdecydowanie najczęstszych problemów, z jakimi ludzie zwracają się do dermatologów i kosmetologów, są objawy starzenia się skóry. Mimo że proces ten jest zupełnie naturalny dla każdego człowieka, wiele osób stara się go powstrzymać. Zanim zdecydujesz się na zabieg medycyny estetycznej, mający odmłodzić Twój wygląd, skonsultuj się z lekarzem, który omówi z Tobą wszystkie konsekwencje takiej decyzji. Alternatywą dla zabiegu chirurgicznego może być także karboksyterapia poznań, którą warto przedyskutować ze specjalistą. Ten zabieg polega na podawaniu podskórnym lub śródskórnym dwutlenku węgla. Jego celem jest zmobilizowanie skóry do regeneracji i przebudowy – może więc on nie tylko pomóc na zmarszczki czy worki pod oczami pojawiające się z wiekiem, ale również nieestetyczne blizny czy rozstępy.

Permanentny makijaż – jak do tego podejść?

Jeszcze innym, popularnym zabiegiem kosmetycznym, jest permanentny makijaż bielsko, który może służyć celom estetycznym podobnie jak makijaż tradycyjny. Dzięki niemu możesz na przykład na stałe „pomalować” usta na wybrany kolor, zrobić brwi czy kreski na powiekach. Wiele osób, w szczególności kobiet, korzysta z tego typu zabiegów, aby zaoszczędzić czas poświęcany na malowanie się lub ukryć cechy wyglądu, których nie lubią. Zanim zdecydujesz się na permanentny makijaż warto skonsultować się z kosmetyczną, która przedstawi Ci konsekwencje i przebieg takiego zabiegu. 

Fot.: Angela Roma/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*