Kiedy udać się do optyka?

Kiedy udać się do optyka?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy, kto nosi okulary, musi raz na jakiś czas odwiedzić salon optyczny. Zazwyczaj trudno jest jednak określić, kiedy jest najbardziej odpowiedni moment, żeby to zrobić. Przyzwyczajenie do stopniowo pogarszającej się jakości wzroku sprawia, że przez lata można nie zauważyć, że obecnie noszone okulary są już o wiele za słabe. Kiedy najlepiej udać się do optyka? Podpowiadamy!    

Badanie wzroku i wskazanie do noszenia okularów   

Kiedy tylko zauważysz pierwsze objawy tego, że pogarsza Ci się wzrok, nie czekaj z wizytą u okulisty. Może to być objaw jakiejś choroby lub po prostu wada wzroku, wynikająca z wieku albo obciążenia genetycznego. Podczas badania okulista zazwyczaj bez problemu wykrywa wadę wzroku i kieruje pacjenta z receptą do salonu optycznego.

Jeśli czujesz, że z Twoim wzrokiem coś jest nie tak, możesz też zajrzeć do sklepu, gdzie wykonywane jest od razu badanie wzroku. Optyk Poznań oferuje właśnie takie usługi, optometrysta w salonie zbada Twój wzrok i zaproponuje najbardziej optymalne leczenie, a przy okazji pomoże dobrać odpowiednie okulary. Pamiętaj, że w czasach pandemii, przed wejściem do jakiegokolwiek sklepu, w tym salonu optycznego, należy założyć na usta i nos maseczkę ochronną. Certyfikowane maseczki z atestem kupisz na stronie internetowej https://rcmedical.pl/

Wymiana szkieł w okularach na mocniejsze   

Niestety większość wad wzroku z czasem, nawet pomimo noszenia okularów korekcyjnych, pogłębia się. Z tego powodu wzrok trzeba regularnie badać i dobierać okulary odpowiednie do obecnej wady. Noszenie zbyt słabych lub zbyt mocnych okularów sprawia, że stan oczu jeszcze bardziej i dużo szybciej się pogarsza. Optyka należy odwiedzać co najmniej raz do roku na rutynową kontrolę i ewentualną wymianę szkieł.

Wbrew pozorom, to oprawki, a nie same szkła mają największy wpływ na cenę okularów, dlatego nie musisz się obawiać kosztów takiej wymiany. Zazwyczaj same soczewki kosztują za parę nie więcej niż 500 złotych. Czasem cena usługi, jaką jest wymiana szkieł w okularach, jest już wliczona w koszty, czasem trzeba trochę dopłacić, jednak nie są to wysokie koszty.   

Naprawa okularów    

Osoby noszące okulary dobrze wiedzą, że czasem wystarczy jeden fałszywy ruch, aby oprawki pogięły się lub złamały. Większość salonów optycznych oferuje serwis okularów i szybkie naprawy na miejscu. Okulary podlegają także gwarancji, więc jeśli uszkodzenie nie wynikało z Twojej winy, a z niskiej jakości wykonania, możesz oddać je do salonu i zażądać naprawy na koszt producenta. Naprawie gwarancyjnej podlegają takie uszkodzenia, jak na przykład: szybkie poluzowanie wkrętów w zausznikach, odpadające noski czy wypadające szkła.

W przypadku, kiedy okres gwarancji już minął lub szkoda wystąpiła z Twojej winy, również możesz oddać okulary do serwisu w salonie optycznym. Musisz jednak pokryć wtedy koszty naprawy. 

Noszenie okularów to dość przykry obowiązek. Chociaż okulary mogą być wspaniałym dodatkiem modowym, środkiem wyrazu dla osobowości i u większości osób podkreślają urodę, wiążą się z wieloma aspektami, o których trzeba pamiętać. Regularne badanie wzroku, wizyty u optyka oraz wymiany szkieł czy oprawek to koszty, których na dłuższą metę nie da się bagatelizować.

Aby uniknąć nieprzyjemności i jak najbardziej ułatwić sobie życie w okularach, warto kupować dobrej jakości produkty i zawsze odwiedzać tylko renomowane, polecane w mieście salony optyczne.

Zdj. główne: nrd/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o cerę naczynkową?
Jak dbać o cerę naczynkową?
Twoja cera jest cienka, delikatna, a dodatkowo ma skłonność do rumienienia się i prześwitujących naczynek krwionośnych? Podajemy sprawdzone sposoby na pielęgnację wymagającej skóry naczynkowej.
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?