Opalenizna – jak utrzymać ją przez długi czas?

Opalenizna – jak utrzymać ją przez długi czas?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Piękna opalona skóra to marzenie każdej kobiety. Co więc zrobić, by została z nami jak najdłużej? Podpowiadamy!

Latem niektóre panie godzinami zażywają kąpieli słonecznych, by ich skóra nabrała pięknego, brązowego odcienia. Naturalna opalenizna jest obecnie bardzo pożądana. Sprawia, że wyglądamy zdrowiej i atrakcyjniej. Nic więc dziwnego, że większość kobiet szuka sposobów na to, by została z nami jak najdłużej. Sprawdzamy, które są skuteczne!

Pomyśl o opaleniźnie jeszcze przed wyjściem na słońce

Aby piękny brązowy odcień skóry został z nami na dłużej, musimy przygotować naszą skórę do opalania. Jeśli będzie zdrowa i odpowiednio nawilżona, to z pewnością dłużej będziemy się cieszyć opalenizną. Dlatego, zanim wybierzemy się na plażę, warto zrobić peeling całego ciała. Dzięki temu usuniemy martwy naskórek, a więc nasza skóra nie będzie się później łuszczyć, a promienie słoneczne łatwiej do niej dotrą, stymulując produkcję melaniny. Poza tym peeling sprawi, że opalimy się równomiernie. Zapewnia też lepsze ukrwienie skory, co będzie miało korzystny wpływ na syntezę barwnika. 

Kolejną istotną kwestią jest nawilżenie. O tym należy pamiętać przez cały rok, ale kilka dni przed opalaniem szczególnie ważne jest aplikowanie balsamów do ciała. Warto też mieć na uwadze, że nawilżona skóra rzadziej ulega poparzeniom słonecznym.  

Opalaj się stopniowo

Wychodząc na słońce, zawsze należy pamiętać o aplikowaniu kosmetyków do opalania. Na początku warto pomyśleć o tych z wyższym filtrem. Skóra musi też przyzwyczaić się do słońca. Jeśli jej nie zabezpieczymy, może dojść do oparzenia. Wówczas będzie czerwona, pojawi się uczucie pieczenia, swędzenia, a na koniec zacznie się łuszczyć. Trzeba mieć świadomość, że opalenizna utrzyma się znacznie dłużej, jeśli będzie powstawała stopniowo.

Po opalaniu zawsze należy dość mocno natłuścić skórę, w tym celu można użyć balsamu czy olejku. Jest to istotne, bowiem po ekspozycji na słońcu skóra musi odbudować warstwę lipidową na swojej powierzchni.

A co robić, gdy już jesteśmy opaleni i chcemy dłużej cieszyć się brązową skórą?

Gdy już udało nam się pięknie opalić i skóra ma pożądany odcień, należy ją odpowiednio pielęgnować, aby pozostał on z nami jak najdłużej. Można użyć specjalnych kosmetyków przedłużających opaleniznę – dostępne są w większości drogerii i aptek. Jeśli ich nie mamy, można stosować kosmetyki nawilżające lub natłuszczające z witaminą A, pantenolem i alantoiną. 

Można także używać kosmetyków lekko brązujących lub samoopalaczy, które podkreślą (lub sztucznie stworzą) naszą opaleniznę bądź wzmocnią jej efekt.

Pomocna może być też odpowiednia dieta. Warto jeść dużo produktów bogatych w beta-karoten, czyli witaminę A. Znajdziemy ją m.in. w marchwi, dyni, czerwonej sałacie, pomidorach czy szpinaku. Jeśli będziemy jeść dużo tych warzyw, to z pewnością piękny odcień skóry zostanie z nami na dłużej. Beta-karoten można także przyjmować w kapsułkach, jeśli np. nie jesteśmy miłośnikami powyższych warzyw, bądź jesteśmy na większość z nich uczuleni.

Przeczytaj też: https://allbeauties.pl/pielegnacja-i-makijaz/jak-poprawnie-przyklejac-rzesy/

Zdjęcie główne: BARBARA RIBEIRO/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*