Marzysz o powiększeniu piersi? Do tak poważnego zabiegu należy odpowiednio się przygotować. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję!
Powiększanie piersi wciąż jest na szczycie najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Skalpel pozwala także na korekcję innych mankamentów biustu. Możliwości są ogromne, warto jednak pamiętać o tym, że operacja biustu jest poważnym zabiegiem i powinnaś to gruntownie przemyśleć. Decyzja o zabiegu nie może być podjęta pochopnie. Podstawą będzie konsultacja z lekarzem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania. Powinnaś dokładnie przedstawić lekarzowi swoje oczekiwania. Czasami nasze wyobrażenia mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, warto więc sprawdzić, czy to, czego oczekujemy, jest możliwe i dobre dla nas. Po konsultacji ze specjalistą na pewno podejmiesz dobrą decyzję.
Podstawową sprawą jest odpowiedni wybór lekarza, który wykona zabieg powiększania piersi. Warto się do tego przyłożyć! Upewnij się, czy wybrany przez Ciebie chirurg jest w posiadaniu odpowiednich certyfikatów, oraz czy należy do Polskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastyków. Nie może obyć się również bez sprawdzenia opinii o nim – może znasz kogoś, kto wykonywał u niego zabieg? Koniecznie przejrzyj także fora internetowe oraz portale z opiniami o lekarzach. Zwróć uwagę na pierwsze wrażenie, jakie zrobi na Tobie lekarz. Medyk powinien być wnikliwy i szczegółowo odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Bez zatajania rzeczywistości powinien poinformować Cię o ewentualnych powikłaniach w trakcie lub po zabiegu. Chodzi o Twoje bezpieczeństwo, więc zadbaj o każdy szczegół.
Lekarz zleci Ci wykonanie odpowiednich badań, dzięki którym przygotujesz się do powiększenia piersi. Są one także potrzebne do tego, żeby w ogóle zakwalifikować się do zabiegu. Badania, które będziesz musiała wykonać to:
Konieczne będzie także szczepienie przeciw żółtaczce typu B.
Operacja w znieczuleniu ogólnym trwa około 1,5 godziny i wykonywana jest pod okiem nie tylko chirurga, ale także zespołu innych specjalistów. W jego skład wchodzą: anestezjolog, pielęgniarka, instrumentariuszka oraz asystentka. Po zabiegu pacjentka zwykle pozostaje w szpitalu przez 2 dni. Okres dochodzenia do siebie trwa około 6 tygodni. Po kolejnych dwóch tygodniach usuwane są szwy, zalecane jest także ciągłe noszenie stanika. Sport, dźwiganie, ciężki wysiłek – z tego wszystkiego pacjentka stanowczo musi zrezygnować podczas dochodzenia do siebie. Co ważne, dopiero po dwóch tygodniach od zabiegu można wrócić do pracy.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji musisz zapoznać się ze wszystkimi ewentualnymi skutkami ubocznymi operacji. Jest ich co najmniej kilka. Istnieje ryzyko utraty czucia w brodawce oraz tego, że pacjentka nigdy nie będzie mogła karmić piersią. Zdarzają się także inne powikłania związane m.in. z reumatoidalnym zapaleniem stawów czy z problemami oddechowymi.
Zdjęcie główne: ZHANNA TIKHONOVA Tt/pexels.com