Prezent dla księdza – co podarować z okazji ślubu, komunii lub innej uroczystości?

Prezent dla księdza – co podarować z okazji ślubu, komunii lub innej uroczystości?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zbliża się święto o charakterze religijnym lub uroczystość, w której ważna będzie rola księdza? Możesz zastanawiać się, jak przy tej sposobności podziękować duchownemu i co podarować mu w wyrazie wdzięczności czy sympatii. Jest sporo pomysłów na upominki – niekoniecznie kosztowne i o sakralnym charakterze. Sprawdź przykładowe propozycje i wybierz spośród nich tę, która najbardziej spodoba się obdarowanemu.

Czy trzeba dać prezent księdzu?

Każdy, kto świadczy usługi jest za nie wynagradzany. Nie inaczej jest w przypadku księży, którzy również otrzymują uposażenie z tytułu swojej posługi. Jednak w naszym kraju panuje wieloletnia tradycja, w myśl której, w dobrym tonie jest obdarowanie duchownego czymś osobistym. Prezent dla księdza ofiarowany za udzielenie ślubu, komunii czy chrztu pozostaje piękną pamiątką i na zawsze przypomina każdej ze stron o tym wyjątkowym dniu. Szczególnie, jeśli darzysz księdza sympatią, szacunkiem, okaż mu to za pomocą dedykowanego upominku.

Jaki upominek będzie w dobrym guście?

Niektórym z trudem przychodzi wymyślenie prezentu, który będzie odpowiedni dla księdza. Być może Ty także zastanawiasz się nad tym, co podarować duchownemu, żeby było to eleganckie, w dobrym tonie, a zarazem praktyczne i estetyczne. Pomysłów wbrew pozorom jest wiele, a dzisiaj przedstawiamy kilka z nich:

  • spinki do mankietów – tutaj możesz postawić na coś uniwersalnego, albo związanego z pracą kapłana. Ciekawie prezentują się zwłaszcza złote lub srebrne spinki umieszczone w dekoracyjnych pudełkach. Dobrze, gdy można na nich umieścić jeszcze dedykację (zarówno na samym opakowaniu, jak i na spinkach). Jeżeli obdarowywany słynie ze swojego poczucia humoru, dobrym pomysłem będą spinki z zabawnym napisem. „keep calm & pray”,
  • portfel – skórzany portfel w uniwersalnym czarnym lub brązowym kolorze to świetny pomysł na upominek dla księdza. Również na nim można nanieść dedykację, napis, imię, datę, co pozwoli spersonalizować upominek. Efektownie prezentują się portfele ze znaczkiem ryby – charakterystycznym symbolem chrześcijaństwa,
  • przewieszka do łańcuszka – minimalistyczny krzyżyk, jako zawieszka do łańcuszka, będzie świetnie pasował do wizerunku księdza. Może być w kolorze srebrnym lub złotym, dlatego dopasuj go do pozostałej biżuterii, jaką nosi obdarowywany ksiądz.

Na pewno przy wyborze upominku warto zastanowić się nad dopasowaniem go do stylu, charakteru i trybu życia, jaki prowadzi ksiądz, a także do okoliczności.

Najważniejsze cechy prezentu dla księdza

Prezent dla księdza nie może być przypadkowy. Nie może też zawierać elementów, które szybko się zużyją, uszkodzą, czy stracą na estetyce. Ważne jest zachowanie umiaru, ale też skupienie się na tym, co jest ważne dla duszpasterza. Pamiętaj, że nie musisz ograniczać się wyłącznie do produktów o charakterze religijnym. Inne upominki codziennego użytku też są jak najbardziej na miejscu.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*