Sztuczki, które pomogą ujarzmić puszące się włosy

Sztuczki, które pomogą ujarzmić puszące się włosy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Praktycznie każda z nas zna problem puszenia się włosów. Mimo pielęgnacji ciężko je ułożyć i są szorstkie w dotyku. By zapobiec puszeniu się włosów, koniecznie sprawdź nasze sposoby, które pozwolą cieszyć się piękną fryzurą. 

1. Olejowanie

Zarówno po myciu włosów, jak i przed warto używać nierafinowanych olejów. Wygładzają włosy, a także domykają ich łuski. Pomogą w przypadku zniszczonych stylizacjami i farbowaniem kosmykom. Olej nakładaj na skórę głowy i na końcówki, które często są rozdwojone i wymagają odbudowy. Jeśli Twoje włosy są bardzo przeciążone, a dodatkowo mają tendencję do przetłuszczania się, wtedy stosuj produkt tylko na końcówki włosów. Przed ich myciem trzymaj olej na głowie przez co najmniej pół godziny. Następnie umyj dwukrotnie włosy, bez nakładania odżywki. Warto pozostawić włosy do naturalnego wyschnięcia i rozczesać grzebieniem o szerokich zębach.

Przed nałożeniem oleju można go lekko ogrzać, wtedy jego aplikacja stanie się łatwiejsza.

Polecane olejki do włosów to:

  • olej jojoba,
  • olej ze słodkich migdałów,
  • olej sezamowy,
  • olej z pestek dyni.

2. Domowa płukanka z octu jabłkowego

Ocet był wykorzystywany w kosmetyce przez nasze babcie. Kwasowość płukanki z octu sprawia, że łuski włosów domykają się, przez co mniej się puszą. Płukankę wykonuje się z 1 części octu i 6 części wody. Polej nią skórę głowy oraz włosy zaraz po ich umyciu. Nie myj później włosów, by ocet mógł zadziałać na łuski.

Co ciekawe ocet jabłkowy działa świetnie na włosy farbowane, dzięki czemu kolor na nich utrzymuje się dłużej. 

3. Jedwabna poduszka zamiast bawełnianej

Dobrym sposobem na puszące się włosy, jest spanie na jedwabnej poduszce. Nie tylko daje ona przyjemny chłód, ale również dzięki niej łuski włosów nie są podrażniane. Kosmyki „ślizgają się” po jedwabnym materiale, dzięki czemu nie elektryzują się i efekt puszenia znika.  

4. Odżywka po każdym myciu

Po każdorazowym umyciu włosów należy nakładać na nie odżywkę nawilżającą. Dzięki niej łuski włosów będą domknięte. Wybierz koniecznie sprawdzone produkty do włosów, które nie przeciążają ich oraz sprawiają, że fryzura jest wygładzona.  

5. Susz włosy za pomocą zimnego strumienia powietrza

Suszenie włosów suszarką powinno być ostatecznością. Jeśli jednak musimy szybko je wysuszyć, najlepiej do tego celu użyć chłodnego strumienia powietrza. Dzięki temu włosy staną się bardziej wygładzone, a kosmyki nie będą się rozdwajały. Ważny jest również kierunek suszenia włosów. Suszarka powinna być ustawiona w odległości co najmniej 15 cm od włosów, strumieniem powietrza w dół, aby domknąć łuski. Pozwoli to zachować lśniącą fryzurę, bez puszenia się!

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły?

Częste stylizowanie, farbowanie i tapirowanie włosów sprawiają, że kosmyki zaczynają się puszyć. Są niesforne i niestety trudno je ułożyć. Częściowa rezygnacja z farbowania pomoże odbudować ich strukturę. Dobrym pomysłem będzie wybór naturalnych farb, a także odżywek do włosów po zabiegu koloryzacji. Jeśli już koniecznie chcesz stylizować włosy, używaj do tego celu okrągłej szczotki. Możesz również wybrać specjalne grzebienie wykonane z naturalnych materiałów. Te plastikowe sprawiają, że włosy się elektryzują. Zainwestuj w suszarkę jonizującą włosy. Jony sprawią, że fryzura będzie bardziej wygładzona.

Włosy można odżywić, stosując specjalne suplementy. Cynk, żelazo oraz skrzyp polny sprawią, że fryzura będzie znacznie bardziej wygładzona, a włosy mocniejsze. Nie zapominaj również o odpowiednim nawodnieniu – pij co najmniej 2 litry wody dziennie.

Przeczytaj też: JAKIE KOSMETYKI WZMOCNIĄ SŁABE WŁOSY?

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie badania wzroku wykonuje okulista?
Jakie badania wzroku wykonuje okulista?
Badania wzroku to jedno z podstawowych badań diagnostycznych, które wykonuje okulista w celu oceny stanu zdrowia oczu pacjenta. Przeprowadzenie szczegółowych badań wzroku jest kluczowe w wykrywaniu i leczeniu chorób oczu oraz w zapobieganiu ich rozwojowi. W czasie wizyty u okulisty, pacjent może przejść przez kilka różnych rodzajów badań wzroku, w zależności od stanu jego zdrowia i objawów, które zgłosił.
Ostatnie wpisy