Wakacje w Polsce? Koniecznie odwiedź te miejsca!

Wakacje w Polsce? Koniecznie odwiedź te miejsca!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Preferujesz spędzanie wakacji w Polsce czy za granicą? Jeżeli wybierasz tę pierwszą opcję, to zapewne wiesz, że w naszym kraju jest wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Z artykułu dowiesz się, w jakie miejsca w Polsce warto się wybrać na wakacje, aby przeżyć niezapomnianą przygodę. 

Pojezierze Iławskie

Jeżeli chcesz odpocząć od tłumów wśród piękna natury, to Pojezierze Iławskie będzie idealnym kierunkiem podróży! Jest to malowniczy teren na Mazurach, ale poza ich głównym szlakiem. To doskonała okolica na kajaki oraz żagle. Możesz umówić się nawet na lekcje żeglowania pod okiem instruktora. Krajobraz tego miejsca jest cudowny. Znajduje się w nim dużo ceglanych poniemieckich budynków i gotyckich zamków.

Perzowa Góra

Perzowa Góra jest rezerwatem przyrody, który znajduje się w województwie świętokrzyskim. Wiosną to miejsce jest szczególnie piękne, ponieważ przyroda budząca się do życia napawa energią i optymizmem. Na szczycie góry znajduje się kapliczka św. Rozalii, a wejście zajmuje około 20 minut. Drogę umilają przepiękne zawilce i przylaszczki, a także lilia złotogłów i przebiśniegi. Perzowa Góra każdego miesiąca zachwyca czym innym, a jej okolica również jest interesująca. Jeśli jedziesz do tego miejsca z Kielc, możesz odwiedzić dawny kamieniołom Mogiłki lub Muzeum Henryka Sienkiewicza. 

Warmia i Mazury

Warmia i Mazury to jeden z najczęściej wybieranych celów podróży w Polsce. Jest tam aż 300 jezior! To doskonałe miejsce do żeglowania, kajaków i innych sportów wodnych. Znajdują się tu zarówno spokojne miejsca, jak i te doskonałe do całonocnej zabawy. Na szczególną uwagę zasługują Giżycko oraz Mrągowo, w którym odbywa się festiwal muzyki country. Warmia i Mazury są idealnym kierunkiem podróży, gdy chcesz spędzić czas ze znajomymi, ale to też dobre miejsce na rodzinny wypad. 

Gdańsk

Jeżeli zdecydujesz się na wczasy nad polskim morzem, to nie zapomnij odwiedzić Gdańska. To cudowne, malownicze miasto, które jest skupiskiem zabytków. Możesz tam odwiedzić wiele miejsc kultury, ale znajdziesz też czas na relaks, obiad w dobrej restauracji i spacer po zielonych terenach. 

Augustów i okolice

Augustów i jego okolice to drugie najchętniej odwiedzane pojezierze w Polsce. Znajduje się tam mnóstwo ciekawych jezior połączonych Kanałem Augustowskim. Świetną przygodą może być rejs po jeziorze Necko. Kolejnym ciekawym miejscem do odwiedzenia w okolicy są Giby, miejscowość położona nad jeziorem Gieret.

Beskid Śląski

Jest to najdalej wysunięte na zachód pasmo Beskidów. Często to miejsce jest niedoceniane przez turystów. Znajduje się tu wiele ciekawych miejscowości oraz atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Szczyrk, czyli główna atrakcja regionu. To doskonały kierunek podróży zarówno ze znajomymi, jak i z drugą połówką.

Zdj. główne: S Migaj/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny dla bliskiej osoby?
Jak wybrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny dla bliskiej osoby?
Wybór sprzętu rehabilitacyjnego może być wyzwaniem. Nasz przewodnik pomoże ci zrozumieć różne typy sprzętu oraz czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę, aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo bliskiego.
Ostatnie wpisy