Jak można uzupełnić braki zębowe?

Jak można uzupełnić braki zębowe?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Braki w uzębieniu to wstydliwy problem, z którym mierzy się mnóstwo osób na całym świecie. Bezzębie oznacza często nie tylko nieestetyczny wygląd, lecz także problemy z przeżuwaniem pokarmu. Z tego względu warto zdecydować się na odpowiednie leczenie, które może przywrócić wyższy komfort życia. Najczęściej wybieranymi taktykami są wstawianie implantów lub zastosowanie mostów protetycznych.

Leczenie implantologiczne – trwałe wypełnienie ubytków zębowych

Jedną z najczęściej obieranych strategii podczas leczenia bezzębia jest wstawianie implantów zębowych, o których można uzyskać szczegółowe informacje na https://focusdentalclinic.pl/. To rozwiązanie pozwala pozbyć się problemu na stałe, ponieważ większość klinik implantologicznych daje dożywotnią gwarancję na swoje usługi. Koszt leczenia implantologicznego nie należy do najniższych, jednak dzięki wstawieniu wysokiej jakości implantów pacjenci mogą już zawsze cieszyć się pięknym uśmiechem. Ogromna wygoda, jaka wynika z tego rozwiązania, jest ceniona przez wiele osób, ponieważ w przeciwieństwie do ruchomych protez implantów nie trzeba wyciągać do czyszczenia. Protetyka jest skomplikowaną dziedziną, dlatego leczeniem zająć może się tylko najlepszy dentysta Wołomin

Implanty wykonane z biokompatybilnego tytanu i solidne korony zębowe są wyjątkowo trwałe, dzięki czemu pacjenci mogą prowadzić normalne życie, takie jak przed utratą zębów. Nie trzeba unikać żadnych potraw i można cieszyć się swobodą każdego dnia. Ponadto wstawienie implantu ma ogromne znaczenie w kwestii zdrowotnej, ponieważ zapobiega zanikowi tkanek miękkich i kości, do których może dochodzić w przypadku długotrwałego bezzębia. 

Stały most protetyczny lub proteza ruchoma

Osobom, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą zdecydować się na leczenie implantologiczne, zalecane jest zdecydowanie się na specjalne mosty protetyczne. Osadza się je na sąsiadujących z ubytkiem zębach, po ich wcześniejszym oszlifowaniu. Ta metoda związana jest jednak z pewnymi ograniczeniami, ponieważ warunkiem wstawienia mostu protetycznego jest posiadanie przez pacjenta dwóch zdrowych zębów, na których można osadzić protezę. 

W przypadku, kiedy u pacjenta nie ma możliwości stabilnego założenia stałej protezy, można zdecydować się na rozwiązanie tymczasowe. Ruchome protezy skutecznie maskują ubytki zębowe i przynoszą pacjentowi komfort, jednak nie są tak wygodne jak rozwiązania stałe. Wizyta u stomatologa to konieczność w przypadku bezzębia. Warto zdecydować się na usługi doświadczonych, polecanych specjalistów. 

Ryzyko wynikające z długotrwałego bezzębia

Ubytki zębowe mają negatywny wpływ nie tylko na estetykę, lecz także na zdrowie jamy ustnej i całego organizmu. Powstające stany zapalne, które prowadzą do utraty uzębienia, mogą roznosić się na pozostałe zęby, a nawet inne części ciała. Nie wolno ignorować schorzeń stomatologicznych, ponieważ infekcje jamy ustnej niejednokrotnie mają poważne konsekwencje w przyszłości. Ponadto braki w uzębieniu wpływają na zwiększone obciążenie pozostałych zębów, co może prowadzić do ich ścierania, a nawet pękania. 

Fot.: Shiny Diamond/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*