„Moda na brzydotę”- wpis celebrytki, który wywołał burzę w sieci

„Moda na brzydotę”-  wpis celebrytki, który wywołał burzę w sieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Agnieszka Kaczorowska-Pela to znana tancerka i aktorka, która jest również aktywna w social mediach. W ostatni weekend celebrytka zamieściła w sieci post w którym krytykuje ruch body positive i nie pogoda jej się to, że aktualnie panuje „moda na brzydotę”. Ogromna ilość kobiet wyraziła sprzeciw wobec jej słów, uważając, że od kilku lat wreszcie promowana jest normalność oraz naturalny wygląd kobiet, dzięki czemu lepiej czujemy się w obliczu własnych niedokonałości. Sprawdź, dlaczego wpis Agnieszki Kaczorowskiej sprawił, że większość kobiet poczuła się dotknięta. W sprawie kontrowersyjnego wpisu wypowiedziało się mnóstwo popularnych w Internecie autorytetów, które uważają, że tego typu wpisy są po prostu szkodliwe.

W XXI wieku kobiety chcą nareszcie żyć według własnych zasad. Przestały obowiązywać wyśrubowane kanony piękna, a większość pań nie zgadza się z założeniami patriarchatu. Wpisy i opinie, takie jak te opublikowanie w miniony weekend przez polską celebrytkę spotykają się ogromną niezgodą ze strony społeczeństwa. Znana aktorka podzieliła się swoją refleksją na temat piękna oraz tego, jakie treści publikujemy w sieci. Agnieszka Kaczorowska uważa, że zdjęcia przestawiające normalne i zwyczajne kobiety powinny być zastąpione przez te kiedy pokazujemy, że jesteśmy ambitne, zadbane i silne. Konsekwencją tego trendu jest panująca w sieci „moda na brzydotę”. Wpis sławnej tancerki zaszokował i zasmucił dużą ilość kobiet, zwłaszcza tych, które walczą ze stereotypami i nierealnymi kanonami piękna.

Wpis Agnieszki Kaczorowskiej, który krytykuje „zwyczajne kobiety”

Aktualnie wiele kobiet zajmuje stanowisko, które ma pokazać, że zwyczajność jest czymś co chcemy oglądać w social mediach. Wiele gwiazd publikuje zdjęcia na których pozują bez filtra czy wyidealizowanych póz, a raczej jak wygląda ich codzienność. Mimo, że post Agnieszki Kaczorowskiej był niefortunny i niepotrzebny wywołał ciekawą dyskusję na temat tego, że kobiety są wystarczająco piękne, dobre i ambitne.

Przeczytaj też: 5 KONT NA INSTAGRAMIE, KTÓRE UDOWADNIAJĄ, ŻE PIĘKNO NIE MA KSZTAŁTU

Zdjęcie główne: Gallo Images/ Gallo Images/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szyja najszybciej zdradzi Twój wiek. Sprawdź, jak dbać o skórę w tym miejscu
Szyja najszybciej zdradzi Twój wiek. Sprawdź, jak dbać o skórę w tym miejscu
Martwi Cię kondycja skóry szyi, chcesz poprawić jej wygląd i bez kompleksów nosić bluzki z głębokim dekoltem? Poznaj już teraz najskuteczniejsze sposoby na odmłodzenie skóry szyi i wprowadź zmiany.
Ostatnie wpisy
Jak uzyskać piękne rzęsy?
Jak uzyskać piękne rzęsy?