„Nie obraź się, ale” – projekt, który pozwala zrozumieć skale hejtu, którego doświadczają kobiety w sieci

„Nie obraź się, ale” – projekt, który pozwala zrozumieć skale hejtu, którego doświadczają kobiety w sieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wstawiając swoje zdjęcia na portale społecznościowe, dodając wideo na platformy do dzielenia się twórczością czy po prostu dodając wpis w Internecie kobiety wystawiają się na ocenę innych. Często najbardziej ostre i nieprzyjemne komentarze otrzymujemy właśnie od innych kobiet. Dlaczego nie mamy wrodzonej kobiecej solidarności, a raczej widzimy w sobie nawzajem rywalki? Między innymi o tym jest nowa książka „Nie obraź się, ale”, która stworzona została przez grono fantastycznych kobiet.

Pomysłodawczynią projektu i jedną z współautorek jest Kasia Meciński, która od lat jest obecna na polskim YouTube. Nie raz pod jej filmami można było przeczytać bardzo skrajne opinie, które nie odnosiły się do treści, a komentowały wygląd youtuberki. Poza relacjami oraz esejami innych twórczyń i twórców internetowych w książce znajdziemy również wywiady z ekspertami z dzieciny psychologii, antropologii czy historii. Mocnym akcentem, który daje do myślenia są zawarte w książce autentyczne komentarze, które zamieściły inne kobiety. Często widać w nich presję, agresję słowną i porówna do wyimaginowanego ideału czy wydumanych norm.

„Nie obraź się, ale” – książka, o feminizmie, siostrzeństwie oraz hejcie w sieci

Książka podejmuje ważny temat, jakim są relacje między kobietami, feminizm oraz siostrzeństwo. Dlaczego nie ma w nas naturalnej sympatii do drugiej kobiety? Jak wychowywane są dziewczynki i czy ma to wpływ na ich późniejsze relacje z koleżankami? Dlaczego kobiety tak bezwzględnie oceniają inne dziewczyny? W książce znajdziesz odpowiedzi, albo przynajmniej bardzo ciekawe rozmyślania na wyżej wspominane tematy. Ponad to podjęty jest temat ciałopozytywności oraz hejtu w Internecie. Znalazło się tam również miejsce na porady, jak radzić sobie z niemiłymi komentarzami i niechcianymi radami.

Warto podkreślić, że cały dochód z książki zostanie przekazany fundacji Kosmos dla dziewczynek.

Przeczytaj też: 3 DOJRZAŁE KOBIETY, KTÓRE WARTO OBSERWOWAĆ NA INSTAGRAMIE

Zdjęcie główne: Anna Shvets/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wkrótce lato! Jakie kostiumy zobaczymy na plaży?
Wkrótce lato! Jakie kostiumy zobaczymy na plaży?
Szukasz idealnego stroju kąpielowego? Podpowiadamy, jakie kostiumy, tuniki oraz sukienki plażowe są w tym sezonie najmodniejsze!
Ostatnie wpisy