„Nie obraź się, ale” – projekt, który pozwala zrozumieć skale hejtu, którego doświadczają kobiety w sieci

„Nie obraź się, ale” – projekt, który pozwala zrozumieć skale hejtu, którego doświadczają kobiety w sieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wstawiając swoje zdjęcia na portale społecznościowe, dodając wideo na platformy do dzielenia się twórczością czy po prostu dodając wpis w Internecie kobiety wystawiają się na ocenę innych. Często najbardziej ostre i nieprzyjemne komentarze otrzymujemy właśnie od innych kobiet. Dlaczego nie mamy wrodzonej kobiecej solidarności, a raczej widzimy w sobie nawzajem rywalki? Między innymi o tym jest nowa książka „Nie obraź się, ale”, która stworzona została przez grono fantastycznych kobiet.

Pomysłodawczynią projektu i jedną z współautorek jest Kasia Meciński, która od lat jest obecna na polskim YouTube. Nie raz pod jej filmami można było przeczytać bardzo skrajne opinie, które nie odnosiły się do treści, a komentowały wygląd youtuberki. Poza relacjami oraz esejami innych twórczyń i twórców internetowych w książce znajdziemy również wywiady z ekspertami z dzieciny psychologii, antropologii czy historii. Mocnym akcentem, który daje do myślenia są zawarte w książce autentyczne komentarze, które zamieściły inne kobiety. Często widać w nich presję, agresję słowną i porówna do wyimaginowanego ideału czy wydumanych norm.

„Nie obraź się, ale” – książka, o feminizmie, siostrzeństwie oraz hejcie w sieci

Książka podejmuje ważny temat, jakim są relacje między kobietami, feminizm oraz siostrzeństwo. Dlaczego nie ma w nas naturalnej sympatii do drugiej kobiety? Jak wychowywane są dziewczynki i czy ma to wpływ na ich późniejsze relacje z koleżankami? Dlaczego kobiety tak bezwzględnie oceniają inne dziewczyny? W książce znajdziesz odpowiedzi, albo przynajmniej bardzo ciekawe rozmyślania na wyżej wspominane tematy. Ponad to podjęty jest temat ciałopozytywności oraz hejtu w Internecie. Znalazło się tam również miejsce na porady, jak radzić sobie z niemiłymi komentarzami i niechcianymi radami.

Warto podkreślić, że cały dochód z książki zostanie przekazany fundacji Kosmos dla dziewczynek.

Przeczytaj też: 3 DOJRZAŁE KOBIETY, KTÓRE WARTO OBSERWOWAĆ NA INSTAGRAMIE

Zdjęcie główne: Anna Shvets/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

osiemnaście − osiem =

Rekomendowane
Dlaczego olejek do brody to niezbędnik każdego brodacza?
Dlaczego olejek do brody to niezbędnik każdego brodacza?
Niezależnie od tego, czy Twoja broda ma 5, 10 czy 15 cm długości, to powinieneś wybierać odpowiednie kosmetyki do jej pielęgnacji. Bardzo dobrze sprawdzą się olejki do brody. Warto dowiedzieć się na ich temat więcej i poznać zalety ich stosowania.
Ostatnie wpisy